Ruszają zapisy na Akademię Młodego Ekonomisty

2015.09.09 00:00
Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na kolejną edycję Akademii Młodego Ekonomisty.
Ruszają zapisy na Akademię Młodego Ekonomisty
Fot: Akademia Młodego Ekonomisty

Akademia Młodego Ekonomisty jest ogólnopolskim programem edukacji ekonomicznej. Udział w niej mogą wziąć gimnazjaliści z: Białegostoku, Szczecina, Warszawy, Katowic i Poznania. Celem akademii jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży i zachęcanie jej do bliższego zainteresowania się zagadnieniami ekonomicznymi.

- Znaczenie wiedzy finansowej we współczesnym świecie zwiększa się, dysponowanie nią urasta do rangi podstawowej kompetencji, dlatego konieczna jest edukacja ekonomiczna od najmłodszych lat. Równie ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, a także umiejętności pracy w grupie
i rozwiązywania sytuacji problemowych. Są to kompetencje, które powinniśmy rozwijać u gimnazjalistów – mówi dr Ewa Tokajuk z UwB, opiekun Akademii Młodego Ekonomisty z Białegostoku.

Zajęcia na akademii mają charakter interaktywny, wykładowcy będą starali się uczyć poprzez zabawę. Uczniowie będą uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez nauczycieli akademickich i warsztatach, podczas których każdy uczestnik ma szansę wcielić się w rolę kierownika projektu, negocjatora czy inwestora giełdowego.

W pierwszym semestrze, który składa się z sześciu dwugodzinnych spotkań, uczniowie zajmą się: marketingiem, analizą wskaźnikową przedsiębiorstw, zarządzaniem w kryzysie, miernikiem dobrobytu gospodarczego oraz komunikacją interpersonalnej.

Wszyscy studenci akademii dostaną indeksy, w których będą zbierali stemple potwierdzające obecność na zajęciach. Na koniec semestru napiszą test wiedzy. Najlepszy student otrzyma wartościową nagrodę. Zaliczenie semestru otrzymają wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w minimum czterech zajęciach.

Chętni mogą się zgłaszać do 18 września, wypełniając formularz na stronie: www.gimversity.pl.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy
Metkownica
Metkownicaul. Młynowa 76 lok. 5
15-405 Białystok
www.metkownica.pl

Więcej informacji
1541 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39