Ruszyła loteria PIT-owa w gminie Wasilków. Można wygrać mieszkanie

2023.03.01 17:00
W środę (1.03) ruszyła 5. edycja loterii PIT-owej "Mieszkasz w gminie Wasilków? Wygrywasz!".
Ruszyła loteria PIT-owa w gminie Wasilków. Można wygrać mieszkanie
Fot: UM Wasilków

Można wygrać mieszkanie

Wasilków bez wątpienia przoduje we wdrażaniu nowych rozwiązań mających na celu powiększanie dochodów gminy z podatków PIT. W tym roku podczas 5. edycji loterii PIT-owej "Mieszkasz w gminie Wasilków? Wygrywasz" do wygrania jest rekordowa pula nagród o wartości 407 tys. zł.

Nagrodą główną jest mieszkanie o powierzchni 47 m2 na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie, którego sponsorem jest Developer Yuniversal Podlaski.Dodatkowo do wygrania są: klimatyzator ścienny z montażem, wyciskarka, 3 telewizory 50 cali i 8 frytkownic beztłuszczowych.

- Warte podkreślenia jest to, że trzy pierwsze nagrody zostały ufundowane przez podmioty zewnętrzne. Dzięki temu, my jako samorząd, ponieśliśmy w tym roku na organizację loterii mniej środków niż w latach ubiegłych - powiedział burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

Jak wziąć udział w loterii?

Podobnie jak w latach ubiegłych, warunkiem niezmiennym zgłoszenia udziału jest wskazanie w deklaracji PIT za rok 2022 miejsca zamieszkania w gminie Wasilków. Taki mieszkaniec będzie miał 1 los w loterii.

W tym roku Urząd Miejski w Wasilkowie wprowadził nowość, aby premiować osoby, które są zameldowane lub zameldują się na terenie gminy Wasilków. Każdy zameldowany mieszkaniec otrzyma drugi los, czym zwiększy swoje szanse na wygraną. Adres zameldowania w gminie w takim przypadku również trzeba podać w zgłoszeniu.

Do loterii można się zgłosić poprzez stronę internetową do 7 maja.

Wasilków zyskał 1,6 tys. nowych podatników

Efektem poprzednich czterech edycji loterii, które przeprowadzono jest 1600 nowych podatników.

– Osiągnęliśmy taki wzrost pomimo tego, że osoby poniżej 26. roku życia zostały zwolnione ze składania deklaracji. Z roku 2020 na 2021 z wpływów z deklaracji PIT odnotowaliśmy imponujący wzrost z 20 mln do 27 mln zł. Warto też dodać, że mamy rekordowy w Polsce odsetek osób biorących udział w loterii, gdyż aż 32% uprawnionych podatników wzięło udział w loterii w dwóch ostatnich latach. Liczę, że w tym roku, przy tak atrakcyjnej puli nagród, będzie ich jeszcze więcej - poinformował Adrian Łuckiewicz.

W poprzednich edycjach loterii, mieszkańcy gminy Wasilków wygrali m.in. 3 samochody osobowe, 2 bony turystyczne, thermomix, wyciskarki Kuvings, robot sprzątający iRobot, rowery i rowery elektryczne, hulajnogi elektryczne, ekspresy do kawy, smartfony i smartwatche.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1764 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39