Ruszyła rekrutacja do przedszkoli w Białymstoku

2019.02.25 10:41
25 lutego rozpoczęła się rekrutacja do białostockich przedszkoli. Rodzice mają kilka dni na zgłoszenia.
Ruszyła rekrutacja do przedszkoli w Białymstoku
Fot: pixabay.com

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

Od poniedziałku rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do przedszkoli. Trzeba wówczas wypełnić wniosek, a można to zrobić na 2 sposoby: elektronicznie (logując się na stronie www.nabor.um.bialystok.pl) oraz w wersji papierowej (formularze dostępne są w każdym przedszkolu). Wybierając pierwszą opcję, należy pamiętać o tym, że wniosek trzeba wdrukować, podpisać i dostarczyć do placówki pierwszego wyboru. Jeśli wypełniamy go ręcznie – to pracownik przedszkola wprowadzi go do systemu elektronicznego za nas.

W tym roku rekrutacją objęte są dzieci z roczników 2013-2016, które mieszkają w Białymstoku. Dzieci z 2017 r. nie mogą być zgłaszane – dopiero gdy ukończą 2,5 roku rodzice mogą starać się je zapisać do przedszkola po zakończeniu rekrutacji (na wolne miejsca, jeśli takie są).

Biorąc udział w rekrutacji miejskiej, nie wolno zapominać, że samo złożenie wniosku w systemie elektronicznym nie wystarczy. Jeśli nie złożymy wydrukowanego formularza osobiście, to nasza pociecha nie weźmie udziału w rekrutacji.

Później jest rekrutacja uzupełniająca

Nabór trwa do 6 marca. Od 1 do 7 czerwca zaplanowano rekrutację uzupełniającą.

Listę kandydatów zakwalifikowanych poznamy 26 marca o godz. 15.00 w rekrutacji podstawowej i 25 czerwca – w uzupełniającej.

Aby dziecko, które zostało zakwalifikowane, było przyjęte do danej placówki, jego rodzice bądź opiekunowie prawni muszą potwierdzić w niej wolę przyjęcia dziecka do 29 marca lub 27 czerwca (w rekrutacji uzupełniającej).

O przyjęciu dziecka do danej placówki decyduje liczba punktów (przyznawane są m.in. za to, że oboje rodzice pracują, za wielodzietność, niepełnosprawność kandydata lub członka jego rodziny). W przypadku, gdy liczba kandydatów, którzy uzyskali taką samą liczbę punktów jest większa od liczby miejsc – komisja rekrutacyjna dokonuje kwalifikacji w oparciu o wiek zgłoszonych dzieci.

A co, jeśli nasza pociecha nigdzie nie została przyjęta? Wówczas gmina proponuje inne miejsce realizacji wychowania przedszkolnego. Wskazanie innego przedszkola zostanie wysłane listem poleconym do końca maja.

W wielu przedszkolach wciąż prowadzone są dni otwarte, więcej na ten temat: Przedszkola - lista dni otwartych w poszczególnych placówkach.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

821 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39