Ruszyły zapisy do Błotnej Ligi Mistrzów

2023.05.10 09:22
Już w czerwcu zawodnicy z całej Polski oraz innych krajów znów będą taplać się w korycińskim błocie. Kolejna edycja Swampions Soccer League zbliża się wielkimi krokami.
Ruszyły zapisy do Błotnej Ligi Mistrzów
Fot: Swampions Soccer League/Błotna Liga Mistrzów

Mówi się, że rozgrywki Błotnej Ligi Mistrzów to najzabawniejsze, najbrudniejsze i najbardziej ekstremalne zawody piłki nożnej w Europie Środkowej. 7. edycja kultowej imprezy odbędzie się w terminie 24–25 czerwca 2023 r. nad zalewem w Korycinie, a motto wydarzenia pozostaje bez zmian i brzmi ono "Obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie".

Swampions Soccer League to unikalne wydarzenie sportowe popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także największe w Polsce zawody skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej. Celem imprezy jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej. W Błotnej Lidze Mistrzów każdy jest mistrzynią i mistrzem, a na błotnej murawie łatwiej jest najeść się błota niż wstydu. Wspomniane wydarzenie to też doskonała okazja, aby przypomnieć sobie, że sport to nie tylko rywalizacja i walka o medale, ale także idea, która potrafi jednoczyć ludzi z całego świata.

W 7. odsłonie zawodów wystąpią maksymalnie 32 drużyny (24 męskie i 8 kobiecych). Każdy zespół powinien składać się z minimum 6, a maksymalnie 12 graczy, a rejestracja w turnieju gwarantuje rozegranie co najmniej 3 meczów grupowych.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: swampions@gmail.com. Tytuł wysłanej wiadomości powinien posiadać określony format (ZGŁOSZENIE + nazwa drużyny + opiekun + kontakt telefoniczny).

- Gwarantujemy, że opłata za uczestnictwo w naszych zawodach to najlepiej wyrzucone pieniądze w błoto, a kto w błoto wpadnie, ten suchy nie wstanie - mówią organizatorzy turnieju.

Przypomnijmy, że Błotna Liga Mistrzów w 2022 r. utrzymała status największej w Europie Środkowej imprezy poświęconej piłce błotnej, a w zawodach wystąpiło 28 europejskich zespołów: 6 w kategorii kobiet oraz 22 w kategorii mężczyzn. Na korycińskim błocie mogliśmy podziwiać m.in. zawodniczki i zawodników z całej Polski oraz Litwy, Białorusi, Ukrainy czy Ghany.

Tegoroczne zmagania rozegrane zostaną w ramach Ogólnopolskich Dni Truskawki, które odbędą się w Korycinie.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1409 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39