Rynek w Supraślu będzie rozbudowany

2023.03.10 18:21
Urząd Miejski w Supraślu ogłosił przetarg na rozbudowę tamtejszego rynku.
Rynek w Supraślu będzie rozbudowany
Fot: UM Supraśl
Prace na Rynku w Supraślu w 2018 r.

To będzie kolejny już etap rozbudowy Rynku w Supraślu. Chodzi o zachodnią część pl. im. Tadeusza Kościuszki.

W ramach prac, w pierwszej kolejności, zostaną rozebrane istniejące elementy małej architektury oraz instalacje elektryczne i słupy oświetleniowe. Zaplanowano też przesadzenie i niestety wycinkę niektórych drzew.

Główna część robót obejmie budowę nawierzchni. Jezdnie będą ułożone z kostki kamiennej, układanej tak jak na już zrewitalizowanym fragmencie rynku. Ciągi piesze mają być wyłożone szaro-rudymi płytami granitowymi oraz kostką, w różnokolorowe koliste wzory, tak jak na już zrealizowanej powierzchni rynku. Oprócz tego ażurowymi płytami betonowymi zostanie uzupełniona nawierzchnia na zapleczu budynków usługowych w południowo-zachodnim narożniku placu.

W sumie prace obejmą blisko 6200 m2. Z tego tylko niespełna 1000 m2 zajmą trawniki. Mają być utworzone z zastosowaniem mieszanek traw przeznaczonych do zadarniania intensywnie użytkowanych terenów, o wysokiej odporności na uszkodzenia oraz zdolności szybkiej regeneracji. Zostanie też zagospodarowana przestrzeń wokół drzew w formie kół wypełnionych trawnikami.

Charakteru zmodernizowanej części rynku nadadzą elementy małej architektury. I tak planowany jest montaż: latarni (12 sztuk + 2 istniejące do przesunięcia), 6 zapór z betonu, 52 ławek betonowych z siedziskami z drewna dębowego, 8 stojaków na rowery i 10 koszy na śmieci.

Ponadto powstaną dwa zdroje uliczne - żeliwne z samoczynnym odwodnieniem. Na rynku stanie też forma przestrzenna przedstawiającą herb Supraśl.

Prace obejmą również budowę instalacji i infrastruktury podziemnej.

Na oferty firm zainteresowanych rozbudową rynku w Supraślu Urząd Miejski czeka do 22 marca. Przy wyborze wykonawcy pod uwagę będzie brana zaoferowana cena oraz okres gwarancji.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1343 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39