Rzecz o wielkich gwiazdach Hollywood. Spektakl w Nie Teatrze [KONKURS]

2022.02.15 08:21
"Bette i Joan" jest o przemijającej sławie, o upływie czasu, zapomnieniu, gdy żyło się niegdyś w świetle jupiterów. W Nie Teatrze będzie można poznać tę historię w sobotę (19.02).
Rzecz o wielkich gwiazdach Hollywood. Spektakl w Nie Teatrze [KONKURS]
Fot: Materiały prasowe

Komedia Antona Burge`a o dwóch wielkich gwiazdach Hollywood: Bette Davis i Joan Crawford to sztuka przepełniona emocjami, które zdarzyły się naprawdę.

Poznajemy dwie sławy Hollywood u schyłku kariery. Niegdyś podziwiane, aktywne, rozchwytywane, teraz zmagają się z przemijaniem i zapomnieniem. Aktorki zdają sobie sprawę ze zmienności show-biznesu.

Bette Davis i Joan Crawford spotkały się u kresu swoich karier na planie filmu Roberta Aldricha "Co się zdarzyło Baby Jane?". Film, którego głównym motywem była skrywana zazdrość wyzwolił konflikt między artystkami. Stał się on niemal legendarny, przysłużył się też z pewnością promocji filmu i stał się kanwą wielu opowieści w świecie sztuki. Jedna z nich snuje się właśnie w spektaklu "Bette & Joan".

Całość akcji rozgrywa się w dwóch garderobach, przy dwóch aktorskich krzesłach i wokół dwóch kobiet: Bette Davis i Joan Crawford. Kameralna sytuacja tylko potęguje emocje, które rozgrywają misternie Marzena Trybała i Halina Chrobak wcielając się w gwiazdy Hollywood.

Zwycięży profesjonalizm czy wielkie emocje, którymi usłana była ich znajomość?

Po spektaklu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Kobiety do dzieła!", w którym udział wezmą Marzena Trybała i Halina Chrobak. Tym razem rozmowy będą dotyczyły kobiecej przyjaźni. Temat ciekawy w kontekście spektaklu, ale jeszcze bardziej w kontekście codzienności, funkcjonowania kobiet w życiu prywatnym i zawodowym. Współorganizatorem spotkania jest Stulecie Kobiet.

Można wygrać zaproszenia na spektakl: KONKURS.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1244 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39