Są pieniądze na tworzenie innowacyjnych produktów sieciowych

2016.10.04 10:32
To już drugi w tym roku nabór na tworzenie innowacyjnych produktów sieciowych wykorzystujących potencjał i walory makroregionu. Potrwa od 3 do 30 listopada.
Są pieniądze na tworzenie innowacyjnych produktów sieciowych
Fot: pixabay.com

Od 3 do 30 listopada potrwa drugi w tym roku nabór na tworzenie innowacyjnych produktów sieciowych wykorzystujących potencjał i walory Polski Wschodniej.

320 mln zł to pula konkursu skierowanego do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw regionu.

- Wsparcie kierowane jest do przedsiębiorców, którzy chcą współpracować ze sobą ponad granicami administracyjnymi. Takie rozwiązanie przyniesie korzyści nie tylko firmom, podnosząc ich innowacyjność i konkurencyjność, ale również lokalnej społeczności - informuje wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Produkty sieciowe to przedsięwzięcia, które jedną koncepcją łączą rozproszone atrakcje, miejsca, obiekty i usługi w ofertę gotową do sprzedaży. Będą podlegać ocenie pod kątem m.in. innowacyjności, potencjału rynkowego produktu, wpływu na wzrost zatrudnienia oraz wpływu na promocję zielonej i zrównoważonej gospodarki.

- Produkty sieciowe to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na tematyczne oferty pakietowe, które ułatwiają klientom skorzystanie z różnych, ale powiązanych ze sobą produktów - dodaje minister Hamryszczak.

W pierwszym takim konkursie do dofinansowania wybrano 2 przedsięwzięcia.

Dokładne informacje dostępne są na stronie POPW w zakładce Skorzystaj.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

959 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39