Są wyniki konsultacji społecznych ws. opłaty śmieciowej

2013.02.07 00:00
Białostoczanie okazali niewielkie zainteresowanie konsultacjami społecznymi ws. wyboru sposobu naliczania opłaty za wywóz śmieci. Wpłynęło na nie niespełna 60 opinii. Najczęściej mieszkańcy wybierali metodę różnicującą gospodarstwa jednoosobowe i większe.
Są wyniki konsultacji społecznych ws. opłaty śmieciowej
Fot: sxc.hu

Zakończyły się konsultacje społeczne, w których białostoczanie mogli wyrazić swoją opinię na temat zaproponowanych metod naliczania opłaty za odbiór odpadów. Opłata ta zacznie obowiązywać od 1 lipca, gdy wejdą w życie nowe przepisy, według których za śmieci i ich wywóz będą odpowiadały gminy.

Mieszkańcy Białegostoku przesyłali opinie na temat sposobu naliczania "opłaty śmieciowej" na specjalnie uruchomiony adres poczty elektronicznej. Przekazywali swoje sugestie także telefonicznie i pisemnie.

W sumie do magistratu wpłynęło 58 głosów, które rozłożyły się następująco: metoda gospodarstwo domowe w zależności od powierzchni lokalu mieszkalnego – 16 głosów; metoda gospodarstwo domowe w zależności od liczby osób – 42 głosy (w tym 23 głosy za wariantem gospodarstwo jedno – i wieloosobowe, a 19 głosów za wariantem gospodarstwo jedno-, dwu-, trzy-, cztero- i więcej osobowe).

W tej chwili wszystkie projekty opiniują związki zawodowe. Po konsultacjach z radnymi prezydent miasta wybierze jeden z nich i postawi na sesji. Ostateczną decyzję o wyborze metody podejmie rada miasta w trakcie głosowania 25 lutego.

Więcej
Kończą się konsultacje ws. opłat za wywóz odpadów

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1498 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39