Sąd wydał wyrok ws. byłego wicewojewody podlaskiego

2015.07.17 00:00
Sąd Rejonowy w Łomży wydał wyrok ws. byłego wicewojewody podlaskiego. Wojciech Dzierzgowski odpowiadał za złożenie nierzetelnych dokumentów podczas ubiegania się o kredyty oraz podanie nieprawdziwych informacji w oświadczeniach majątkowych.
Sąd wydał wyrok ws. byłego wicewojewody podlaskiego
Fot: ESD
Wojciech Dzierzgowski

Były wicewojewoda podlaski został w piątek (17.07) uniewinniony od zarzutów nierzetelnego wypełnienia oświadczeń majątkowych. Zdaniem sądu przepisy dotyczące samorządowców nie mogą być stosowane wobec urzędników państwowych. Jeżeli chodzi o wprowadzenie w błąd banków podczas zaciągania pożyczek, to miało miejsce, ale sąd wziął tutaj pod uwagę wcześniejsze wyjaśnienia byłego wicewojewody, który przekonywał, że większość zobowiązań była spłacona, a pozostałe regulowane na bieżąco. W tej kwestii sprawa została umorzona. Dzierzgowski musi jednak zapłacić 8 tys. zł zadośćuczynienia.

Przypomnijmy, że prokuratura domagała się skazania byłego wicewojewody na karę więzienia w zawieszeniu i zapłatę grzywny. Wszystko za to, że Dzierzgowski miał łożyć nierzetelne informacje w latach 2007-2011. Wtedy właśnie ubiegał się o uzyskanie kredytów w wysokości od 10 tys. zł do nawet 135 tys. zł. Dodatkowo Wojciech Dzierzgowski był oskarżony o wpisanie nieprawdziwych informacji w 9 swoich oświadczeniach majątkowych, nie ujmując w nich poszczególnych kredytów. Sam oskarżony od początku zaznaczał, że zarzuty mogły mieć miejsce, ale nie wynikały z chęci popełnienia przestępstwa.

Wyrok Sądu Rejonowego w Łomży nie jest prawomocny.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

830 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39