Salon ogrodowy Pałacu Branickich nabrał barw. Posadzono 9 tys. kwiatów

2023.04.14 18:03
W ogrodach Pałacu Branickich kończą się nasadzenia roślin z kolekcji wiosennej.
Salon ogrodowy Pałacu Branickich nabrał barw. Posadzono 9 tys. kwiatów
Fot: UM Białystok

Wiele kwiatów Ogrodzie Branickich zostało już zasadzonych, ale wciąż trwają prace nad posadzeniem pierwiosnek, stokrotek i niezapominajek. Łącznie na rabaty trafi ponad 9 tys. roślin, a wartość usługi wyniesie 37 tys. zł. Za pracami ogrodowymi stoi firma "Lubimy Ogrody" z Kadzidła.

Warto przypomnieć, że jesienią w salonie ogrodowym posadzonych zostało ponad 10 tys. roślin cebulowych, takich jak tulipany czerwone i żółte, hiacynty wschodnie w różnych kolorach, narcyzy białe i żółte, lilie pomarańczowe i żółte. Dodatkowo posadzone zostały tam cebule dostojnie prezentującej się szachownicy cesarskiej. Jesienne nasadzenia kosztowały ponad 23 tys. zł.

– Najbardziej reprezentacyjna część Białegostoku musi wyglądać pięknie. Pałac i jego otoczenie jest przecież wizytówką naszego miasta, więc staramy się dbać o to miejsce. Zapraszamy mieszkańców i turystów do odwiedzania ogrodu, aby sami mogli przekonać się, jak prezentuje się wiosną i korzystać z jego uroków – przekazał zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Nowe kwiaty pojawią się już połowie czerwca, ponieważ kolekcja wiosenna zostanie wymieniona na letnią. Znajdą się w niej takie kwiaty jak: niecierpek różowy, szarłat szorstki bordowy, cynia mix kolorów, goździk chiński różowy, naparstnica purpurowa różowa, słonecznik żółty odmiany niskie, gaura różowa i biała, heliotrop fioletowy, aksamitka wzniesiona żółta, szałwia omszona i omączona fioletowa. Łącznie zostanie posadzonych ok. 14 tys. roślin, a wartość usługi wyniesie prawie 75 tys. zł.

Podsumowując, rocznie na kwiaty miasto wydaje ok. 125 tys. zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1360 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39