Samochodowi złodzieje zatrzymani

2006.07.19 00:00
18 lipca białostocka policja zatrzymała dwóch samochodowych złodziei.

Od kilku miesięcy na terenie kraju z parkingów "znikały" dostawcze peugeoty. Tylko w tym roku w Białymstoku skradziono 3 takie pojazdy.
18 lipca, około godz. 13.00 w jednej ze stacji benzynowych przy trasie między Łomżą a Grajewem zatrzymano dwóch Litwinów, którzy próbowali wywieźć z kraju kolejne auto. Mężczyźni jechali w kierunku przejścia granicznego w Budzisku. Na stacji benzynowej planowali zrobić swój ostatni postój. Jak widać rzeczywiście ostatni, gdyż teraz trafią przed oblicze sądu i odpowiedzą za kradzież samochodu.
Jak ustalili policjanci peugeot, którym jechali zatrzymani 23 i 21-latek został skradziony ubiegłej nocy w Opolu. Mężczyźni zdążyli już przerobić pola numerowe nadwozia i silnika oraz zmienić tablice rejestracyjne. Samochód był przygotowany do opuszczenia Polski. Przy zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli dodatkowo łamaki i komplet belgijskich tablic rejestracyjnych. Policjanci sprawdzają do kogo trafiały skradzione furgonetki. Dzisiaj samochodowi złodzieje będą doprowadzeni do białostockiej prokuratury.

W tym roku w naszym województwie skradziono 74 samochody. W tym samym okresie roku ubiegłego liczba ta wyniosła 123. Podlasie jest województwem, gdzie jest najmniej kradzieży samochodów.


1577 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39