Samorządowcy z Bawarii poznają Podlaskie

2012.05.24 00:00
Na zaproszenie marszałka Jarosława Dworzańskiego i starostwa łomżyńskiego przyjechała do Polski delegacja powiatu Dingolfing - Landau. Na jej czele stoi doświadczony polityk Heinrich Trapp, który funkcję starosty pełni nieprzerwanie od 21 lat.
Samorządowcy z Bawarii poznają Podlaskie
Fot: ESD
Opera Podlaska

Powiat Dingolfing - Landau od kilkunastu lat współpracuje z powiatem łomżyńskim. Współpraca obejmuje takie dziedziny, jak rolnictwo, walka z bezrobociem, turystyka, ochrona środowiska, wymiana kulturalna.

W środę goście z Bawarii w towarzystwie marszałka Dworzańskiego i członka zarządu województwa Jacka Piorunka obejrzeli w Łazienkach Królewskich wystawę fotografii z Podlasia autorstwa Tomasza Tomaszewskiego. Dziś przebywają w Łomży; jutro będą w Śniadowie, gdzie odwiedzą m.in. zakłady Prefbet i gospodarstwo rolne. W sobotę przewidziane jest m.in. zwiedzanie Narwiańskiego Parku Narodowego, zamku w Tykocinie, nowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Ponadto delegacja powiatu Dingolfing - Landau w sobotę weźmie udział w uroczystym otwarciu "Jantarowego Kasztelu" w Kiermusach i w nadaniu przez marszałka Dworzańskiego imienia jednemu z młodych żubrów z tamtejszego stada.

Wizyta gości z Bawarii zakończy się w niedzielę zwiedzaniem Starego Miasta w Warszawie.

E.S.

1025 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39