Samotna seniorka potrzebowała wsparcia. Ważna jest pomoc sąsiedzka

2024.02.23 15:47
Podczas interwencji uwagę bielskich policjantów zwrócił panujący w domu chłód. Okazało się, że zamieszkująca go seniorka nie jest w stanie samodzielnie przynieść opału. Zorganizowano pomoc sąsiedzką.
Samotna seniorka potrzebowała wsparcia. Ważna jest pomoc sąsiedzka
Fot: Podlaska Policja

Bielscy policjanci w środku nocy otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji widziano obcą osobę. Zaniepokojona właścicielka domu poprosiła policjantów o sprawdzenie terenu. Podczas interwencji policjanci przeszukali wszystkie zabudowania. Nie znaleźli jednak nikogo obcego.

Funkcjonariusze weszli do domu dzwoniącej 84-letniej kobiety. Wewnątrz panował przeraźliwy chłód. Seniorka poinformowała mundurowych, że mieszka sama i nie zna we wsi nikogo, ponieważ niedawno się tu wprowadziła. Kobiecie skończył się opał i nie była w stanie samodzielnie przynieść drewna z podwórka. Policjanci postanowili jej pomóc. Przynieśli opał i rozpalili w piecu. Zorganizowano także pomoc sąsiedzką.

Policjanci apelują!

Osób starszych będących w podobnej sytuacji jest znacznie więcej. Ze względu na niską temperaturę powietrza i niekorzystne warunki atmosferyczne, okres zimowy jest dla nich szczególnie niebezpieczny. Podlascy policjanci apelują:

- Nie bądźmy obojętni i reagujmy! Wszelkie sygnały o osobach potrzebujących pomocy w okresie zimy możemy zgłaszać na numer 112 oraz za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi reagują na każdy sygnał o osobie, która potrzebuje pomocy.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

694 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39