"Samotny zachód" powraca

2009.11.06 00:00
Czarna komedia, której bohaterami są sfrustrowany ojciec Welsh, toksyczne rodzeństwo Coleman i Valene oraz marząca o lepszym życiu Girleen znów do obejrzenia na deskach Węgierki. Najbliższe spektakle 6, 7 i 8 listopada.

Farsowe postaci, komiczne sytuacje, cięty dowcip, doskonałe dialogi i wartka akcja - zalety "Samotnego zachodu" można wymienić jednym tchem. Śmiejemy się, ale przez łzy łatwo dostrzec prawdziwy ludzki dramat.

Dwaj bracia Valene i Coleman mieszkają razem, ale szczerze się nienawidzą. Brutalni, nieustępliwi, cyniczni. Próbuje ich pojednać ksiądz Welsh, alkoholik, fan piłki nożnej, głęboko wierzący katolik. Flirtuje z nim... handlująca bimbrem Girleen. Akcja sztuki rozpoczyna się w dniu pogrzebu ojca braci przypadkowo postrzelonego przez jednego z nich. Momentem kulminacyjnym staje się śmierć jednego z głównym bohaterów.

"Samotny zachód" Martina McDonagha wyreżyserował Gienadij Muszpiert. Grają w nim Bernard Maciej Bania, Katarzyna Mikiewicz, Rafał Olszewski i Sławomir Popławski.

Więcej: Repertuar Teatru Dramatycznego

andy

812 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39