Scena letnia Opery i Filharmonii Podlaskiej. Koncerty z publicznością

2020.08.05 07:50
Koncertem "Słoneczna namiętność" Opera i Filharmonia Podlaska rozpoczyna cykl sześciu letnich koncertów pod gwiazdami.
Scena letnia Opery i Filharmonii Podlaskiej. Koncerty z publicznością
Fot: OiFP-ECS
Trio Lontano

- Lato to moment relaksu, a operę otacza piękna przestrzeń: amfiteatr i zielone tarasy - ulubione miejsce odpoczynku białostoczan szukających relaksu i romantycznego miejsca spotkań - mówi prof. Ewa Iżykowska-Lipińska, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej. - Przywołuje mi ona miejsca spotkań we Włoszech, w kraju, gdzie przedstawienia operowe odbywają się także pod gołym niebem. W tym roku, i z powodu pandemii, i z chęci udostępnienia tego nastrojowego miejsca zapraszamy na koncerty pod gwiazdami. Zaczynamy już w drugi weekend sierpnia, kiedy usłyszymy muzykę Joaquína Turiny i Astora Piazzolli, w której splecie się kolorystyka Hiszpanii i Argentyny, melancholia południa, słoneczna namiętność i pasja poszukiwań nowego brzmienia. Cykl letni zwieńczony będzie koncertowym wykonaniem "Verbum Nobile". Trzymajmy, proszę, kciuki za sprzyjającą pogodę, abyśmy mogli spędzić te wieczory w amfiteatrze operowym. W moim odczuciu jest on letnim sercem Białegostoku. Mam nadzieję, że polubicie nasze wieczory z gwiazdami, wieczory ze sztuką.

Maestro Mirosław Jacek Błaszczyk, kierownik artystyczny OiFP, zaprasza: - Zaprezentujemy muzykę stworzoną do wykonywania na wolnym powietrzu. Będą to najpiękniejsze, a zarazem najtrudniejsze serenady Piotra Czajkowskiego, Antonína Dvořáka, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Josefa Suka. Takie, przy których można wypocząć, rozmarzyć się, o wspaniałej melodyce. Jednocześnie chcemy pokazać, że kompozytorzy pisali perełki muzyki kameralnej nie tylko na instrumenty smyczkowe, ale także dęte: od fletu do waltorni. To bardzo ciekawy program.

W sobotę (8.08) melomani usłyszą "Cztery pory roku w Buenos Aires" Astora Piazzolli i Trio nr 2 Op.76 Joaquina Turiny w wykonaniu ognistego Tria Lontano. Koncert odbędzie się w amfiteatrze OiFP, początek o godz. 19.00.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Koncert "Słoneczna namiętność" Trio Lontano

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1005 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39