"Scena Mistrzów": klawesyn i sonaty biblijne

2021.01.19 08:54
Przed nami kolejny koncert z cyklu "Scena Mistrzów". Tym razem swoje umiejętności zaprezentuje Anna Krzysztofik-Buczyńska.
"Scena Mistrzów": klawesyn i sonaty biblijne
Fot: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku

Pandemia nie powstrzymuje Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. Uczelnia przygotowała kolejny koncert z cyklu "Scena Mistrzów", który zostanie nagrany we wtorek (19.01) o godz. 18.00 i zaprezentowany w internecine.

Na klawesynie zagra Anna Krzysztofik-Buczyńska. Będzie można usłyszeć sonaty biblijne Jahanna Kuhnau.

Anna Krzysztofik-Buczyńska jako pedagog (pianistka i klawesynistka) pracuje na stanowisku adiunkta w Filii UMFC w Warszawie - Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Prowadzi zajęcia klawesynu, zespoły kameralne i wykłady o zagadnieniach wykonawczych muzyki dawnej. Jest wieloletnim akompaniatorem w klasie altówki prof. P. Reichetra. Koncertuje, dyrygując od klawesynu lub fortepianu. Jako muzyk orkiestrowy wchodzi w skład Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, realizując partie fortepianu, klawesynu, czelesty, organów oraz rozmaitych klawiszowych instrumentów elektronicznych. Jest korepetytorem solistów, z którymi pracuje nad przygotowaniem ich partii operowych lub musicalowych. Jako pianista-akompaniator bierze udział w próbach muzycznych i reżyserskich.

Więcej o artystce

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

933 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39