750 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

2021.11.26 08:02, Aktualizacja: 2021.12.03 09:25
Przed nami kolejny weekend z futbolem w wydaniu krajowym. Najciekawszy mecz rozegrany zostanie oczywiście w Warszawie, gdzie miejscowa Legia podejmie Jagiellonię Białystok. Pojedynek ten rozpocznie się w niedzielę (28.11) o godz. 17.30.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Grzegorz Chuczun

PKO Ekstraklasa - 16. kolejka

Piątek (26.11)

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:1)
Bramki: Jakub Czerwiński 52, Patryk Sokołowski 71 - Muris Mesanović 45

Wisła Kraków - Radomiak Radom 0:1 (0:1)
Bramka: Karol Angielski 6k

Sobota (27.11)

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 1:2 (1:2)
Bramki: Janusz Gol 7 - Lukas Podolski 11, Robert Dadok 45

Śląsk Wrocław - Stal Mielec 2:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Praszelik 77, Petr Schwarz 81 - Bożidar Czorbadżijski 80

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 5:1 (2:1)
Bramki: Damian Dąbrowski 8k, Luka Zahović 36, 51, Sebastian Kowalczyk 54, Michał Kucharczyk 69 - Łukasz Zwoliński 27

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 4:0 (1:0)
Bramki: Vladislavs Gutkovskis 28, Ivi Lopez 47, 78, Marko Poletanović 90+1k

Niedziela (28.11)

Wisła Płock - Cracovia 2:1 (2:0)
Bramki: Mateusz Szwoch 14, Kristian Vallo 32 - Filip Piszczek 47

Lech Poznań - Warta Poznań 2:0 (0:0)
Bramki: Antonio Milić 53, Mikael Ishak 64

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)
Bramka: Mattias Johansson 45

Tabela po 16 kolejkach

1. Lech Poznań 16 35 10 5 1 31:8
2. Pogoń Szczecin 16 32 9 5 2 29:12
3. Lechia Gdańsk 16 30 8 6 2 29:19

4. Raków Częstochowa 15 29 8 5 2 28:17
5. Radomiak Radom 16 28 7 7 2 21:13
6. Śląsk Wrocław 16 24 6 6 4 28:23
7. Wisła Płock 16 23 7 2 7 26:24
8. Piast Gliwice 16 21 6 3 7 23:22
9. Górnik Zabrze 15 21 6 3 6 19:20
10. Stal Mielec 16 21 5 6 5 22:24
11. Jagiellonia Białystok 16 21 5 6 5 21:23
12. Cracovia 16 20 5 5 6 22:24
13. Wisła Kraków 16 17 5 2 9 16:27
14. Zagłębie Lubin 15 17 5 2 8 15:26
15. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 15 12 2 6 7 19:25
16. Legia Warszawa 14 12 4 0 10 15:25
17. Warta Poznań 16 11 2 5 9 10:21
18. Górnik Łęczna 16 9 1 6 9 13:34



Fortuna I Liga - 19. kolejka

Piątek (26.11)

Skra Częstochowa - ŁKS Łódź 0:0 (0:0)

GKS Katowice - Miedź Legnica 2:3 (1:1)
Bramki: Grzegorz Janiszewski 10, Arkadiusz Woźniak 49 - Maxime Dominguez 23, Maciej Śliwa 53, 84

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
Bramki: Jakub Szrek 56 - Joan Roman 30

Sobota (27.11)

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Michalec 64

Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie (mecz przełożony)

Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 5:2 (4:1)
Bramki: Erik Cikos 9, 31k, Marcel Pięczek 19, Hubert Tomalski 38, Jakub Bartosz 63 - Michał Koj 45, Jakub Łukowski 59

Niedziela (28.11)

GKS Tychy - Resovia 0:1 (0:0)
Bramka: Maksymilian Hebel 63

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Polkowice 1:1 (1:0)
Bramki: Damian Chmiel 28 - Mateusz Piątkowski 51

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)
Bramki: Bartosz Guzdek 32, Dani Villa 42, Patryk Stępiński 79 - Szymon Sobczak 2, 52k

Mecze zaległe

Środa (1.12)

Chrobry Głogów - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Dominik Piła 59

Resovia Rzeszów - GKS Katowice 2:2 (1:2)
Bramki: Marek Mróz 28, Jakub Wróbel 73 - Patryk Szwedzik 5, 45

Tabela po 19 kolejkach

1. Miedź Legnica 19 41 12 5 2 34:15
2. Widzew Łódź 19 38 11 5 3 35:21

3. Podbeskidzie Bielsko-Biała 19 32 9 5 5 34:22
4. Korona Kielce 19 32 9 5 5 25:19
5. Sandecja Nowy Sącz 19 31 9 4 6 23:19
6. GKS Tychy 19 30 8 6 5 21:19

7. ŁKS Łódź 19 29 8 5 6 22:19
8. Chrobry Głogów 19 28 8 4 7 22:18
9. Skra Częstochowa 19 27 7 6 6 13:18
10. Arka Gdynia 19 26 8 2 9 25:19
11. Odra Opole 19 26 7 5 7 26:27
12. Resovia 19 24 6 6 7 21:22
13. GKS Katowice 19 20 4 8 7 23:32
14. Puszcza Niepołomice 19 19 5 4 10 21:28
15. Zagłębie Sosnowiec 19 18 4 6 9 22:30
16. Stomil Olsztyn 18 16 5 1 12 21:29
17. Górnik Polkowice 19 13 1 10 8 17:32
18. GKS Jastrzębie 18 13 2 7 9 15:31



eWinner II Liga - 19. kolejka

Piątek (26.11)

Ruch Chorzów - Motor Lublin 0:0 (0:0)

Sobota (27.11)

Wigry Suwałki - KKS 1925 Kalisz 3:0 (1:0)
Bramki: Mikołaj Łabojko 27, Mariusz Rybicki 47, Kacper Zaborski 84

Znicz Pruszków - GKS Bełchatów 0:0 (0:0)

Hutnik Kraków - Olimpia Elbląg 0:3 (0:2)
Bramki: Jan Sienkiewicz 12, Michał Czarny 35, Szymon Stanisławski 76

Sokół Ostróda - Chojniczanka Chojnice 1:4 (0:3)
Bramki: Patryk Skórecki 86k - Artur Pląskowski 2, Michał Mikołajczyk 13, Sam van Huffel 24, Szymon Emche 90+3

Radunia Stężyca - Garbarnia Kraków 0:2 (0:1)
Bramki: Daniel Morys 13k, Michal Klec 52k

Stal Rzeszów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:1 (1:0)
Bramki: Damian Michalik 20, Dominik Marczuk 55, Dawid Olejarka 90+5 - Jean Franco Sarmiento 81

Niedziela (28.11)

Śląsk II Wrocław - Pogoń Siedlce 1:2 (0:1)
Bramki: Przemysław Bargiel 84 - Maciej Górski 22, 69

Wisła Puławy - Lech II Poznań 1:2 (1:1)
Bramki: Emil Drozdowicz 43 - Tymoteusz Klupś 14, Filip Borowski 47

Mecz zaległy

Środa (1.12)

Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów 1:1 (0:0)
Bramki: Maciej Górski 74 - Michał Mokrzycki 87

Tabela po 19 kolejkach

1. Stal Rzeszów 18 45 14 3 1 39:12
2. Ruch Chorzów 19 36 10 6 3 28:18

3. Chojniczanka Chojnice 19 35 11 2 6 41:19
4. Lech II Poznań 19 32 9 5 5 20:17
5. Radunia Stężyca 19 29 9 2 8 33:28
6. Olimpia Elbląg 19 29 8 5 6 19:19

7. Wigry Suwałki 19 28 8 4 7 22:19
8. Motor Lublin 19 27 6 9 4 30:19
9. Garbarnia Kraków 18 27 7 6 5 26:22
10. Wisła Puławy 19 26 7 5 7 34:30
11. Śląsk II Wrocław 19 26 7 5 7 31:31
12. KKS 1925 Kalisz 19 24 7 3 9 20:23
13. Pogoń Siedlce 19 24 7 3 9 26:34
14. Znicz Pruszków 19 23 5 8 6 22:27
15. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 19 18 4 6 9 19:29
16. GKS Bełchatów 19 15 5 4 10 15:31
17. Hutnik Kraków 19 12 3 3 13 14:33
18. Sokół Ostróda 19 9 2 3 14 10:38

GKS Bełchatów został ukarany odjęciem 4 punktów (zaległości finansowe)


III liga (gr. I) - 20. kolejka

Piątek (26.11)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GKS Wikielec 3:1 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Gajewski 9, Łukasz Sosnowski 64k, Jacek Tkaczyk 90+4 - Sebastian Szypulski 62k

Broń Radom - KS Kutno 4:1 (2:0)
Bramki: Tomasz Bartosiak 18, Piotr Goljasz 39, Kamil Kumoch 62, Jan Głowacki 68 - Marcin Kacela 90

Sobota (27.11)

Sokół Aleksandrów Łódzki - Pelikan Łowicz (mecz przełożony na 1.12)

Ursus Warszawa - ŁKS II Łódź 0:3 (0:0)
Bramki: Mateusz Jastrzembski 83, 86, 90k

Znicz Biała Piska - Pilica Białobrzegi (mecz przełożony)

Błonianka Błonie - Wissa Szczuczyn 3:0 (0:0)
Bramki: Marcin Szymczak 48, Szymon Śmieciński 80, Yudai Miyamoto 87

Niedziela (28.11)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Mamry Giżycko 0:0 (0:0)

Jagiellonia II Białystok - Legionovia Legionowo 3:4 (2:1)
Bramki: Radosław Zyśk 13, Hubert Karpiński 26k, Adam Waszkiewicz 66 sam. - Dawid Papazjan 14, Piotr Sonnenberg 48, Patryk Koziara 62k, 90+2

Polonia Warszawa - Unia Skierniewice (mecz przełożony na 5.03.2022 r.)

Pauza: Legia II Warszawa

Tabela po 20 kolejkach

1. Legionovia Legionowo 19 41 12 5 2 39:23
2. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 19 37 11 4 4 34:19
3. Polonia Warszawa 18 35 11 2 5 34:17
4. Unia Skierniewice 18 35 11 2 5 33:21
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki 19 33 10 3 6 38:22
6. Legia II Warszawa 18 30 8 6 4 39:23
7. Błonianka Błonie 19 29 9 2 8 34:37
8. KS Kutno 19 28 7 7 5 25:26
9. Broń Radom 19 28 9 1 9 24:29
10. Ursus Warszawa 19 28 8 4 7 30:37
11. Pilica Białobrzegi 18 24 7 3 8 31:38
12. ŁKS II Łódź 19 23 6 5 8 34:34
13. Jagiellonia II Białystok 18 21 6 3 9 34:33
14. GKS Wikielec 19 19 4 7 8 21:30
15. Znicz Biała Piska 18 18 5 3 10 22:34
16. Pelikan Łowicz 18 17 3 8 7 22:27
17. Sokół Aleksandrów Łódzki 18 14 2 8 8 19:26
18. Mamry Giżycko 18 14 4 2 12 16:34

19. Wissa Szczuczyn 19 13 2 7 10 14:33


Centralna Liga Juniorów - 16. kolejka

Sobota (27.11)

UKS SMS Łódź - Zagłębie Lubin 0:0 (0:0)

Arka Gdynia - Warta Poznań 3:1 (1:1)
Bramki: Kacper Skóra 8, 47, Adrian Łyszkiewicz-Dustet 38 - Aleksander Kultys 32

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:2 (2:1)
Bramki: Cyprian Włodarczyk 12, Kamil Moraczewski 24 - Kacper Chełmecki 18, Marcin Bartoń 90

Śląsk Wrocław - MKS Polonia Warszawa 1:1 (0:1)
Bramki: Dawid Matuszewski 63 - Oskar Białek 29

Legia Warszawa - Raków Częstochowa (mecz przełożony na 16.03.2022 r.)

Cracovia - Pogoń Szczecin 3:2 (2:1)
Bramki: Kamil Konieczny 15, Maciej Mrozik 26, Aleksander Ciesielski 54 - Konrad Magnuszewski 42, Mikołaj Witkowski 90k

Niedziela (28.11)

Jagiellonia Białystok - Stal Rzeszów 5:0 (1:0)
Bramki: Jakub Lutostański 40, 55, 77, 79, Mateusz Kowalski 85

Lech Poznań - Gwarek Zabrze 7:0 (3:0)
Bramki: Hubert Szulc 2, Damian Kołtański 42, 45 k, 90, Filip Wełniak 67, 85, Mateusz Michalski 86 sam.

Tabela po 16 kolejkach

1. Cracovia 16 28 9 1 6 25:26
2. Zagłębie Lubin 16 28 8 4 4 24:23
3. Arka Gdynia 16 28 9 1 6 33:26
4. Lech Poznań 15 27 8 3 4 42:19
5. Raków Częstochowa 15 26 7 5 3 33:23
6. Wisła Kraków 16 26 8 2 6 26:20
7. MKS Polonia Warszawa 16 25 8 1 7 40:31
8. Legia Warszawa 14 24 7 3 4 26:25
9. Jagiellonia Białystok 15 24 7 3 5 38:30
10. Śląsk Wrocław 16 23 6 5 5 33:26
11. Pogoń Szczecin 16 22 6 4 6 31:20
12. Stal Rzeszów 15 17 5 2 8 28:41
13. UKS SMS Łódź 16 15 4 3 9 18:31
14. Warta Poznań 16 14 4 2 10 23:36
15. Górnik Zabrze 16 13 2 7 7 25:29
16. Gwarek Zabrze 16 11 3 2 11 15:54


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy/Ligi Konferencji lub baraże o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2022 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.