Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

2024.03.08 11:47, Aktualizacja: 2024.03.12 11:27
To będzie naprawdę interesujący weekend. W PKO BP Ekstraklasie dojdzie do rywalizacji drugiej w tabeli Jagiellonii z pierwszym Śląskiem, a dodatkowo rozegrany zostanie pojedynek między Widzewem a Legią. Również na niższych szczeblach emocji nie zabraknie. Przed nami bowiem starcia Arki Gdynia z Wisłą Kraków czy Miedzi Legnica z GKS-em Tychy.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Redakcja BiałystokOnline

PKO Ekstraklasa - 24. kolejka

Piątek (8.03)

Piast Gliwice - Radomiak Radom 2:3 (1:1)
Bramki: Patryk Dziczek 33k, Michael Ameyaw 60 - Luka Vusković 5, Leonardo Rocha 57, Lisandro Semedo 75k

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 3:1 (3:0)
Bramki: Dominik Marczuk 7, 31, Michal Sacek 17 - Piotr Samiec-Talar 53

Sobota (9.03)

Korona Kielce - Cracovia 1:1 (0:1)
Bramki: Miłosz Trojak 71 - Davio Kristjan Olafsson 37

Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)
Bramki: Łukasz Sołowiej 90+2k - Artur Craciun 26 sam.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:0 (0:0)

Niedziela (10.03)

Stal Mielec - Ruch Chorzów 3:1 (2:0)
Bramki: Ilja Szkurin 11, Matthew Guillaumier 29, 58 - Josema 64

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
Bramki: Kacper Chodyna 21k, Dawid Kurminowski 86

Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Bramki: Fran Alvarez 90+3

Poniedziałek (11.03)

Warta Poznań - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Janczukowicz 75

Tabela po 24 kolejkach

1. Jagiellonia Białystok 24 45 13 6 5 54:34
2. Śląsk Wrocław 24 45 13 6 5 34:21
3. Lech Poznań 24 41 11 8 5 36:30

4. Raków Częstochowa 23 40 11 7 5 44:26
5. Pogoń Szczecin 24 40 12 4 8 44:28
6. Legia Warszawa 24 38 10 8 6 35:29
7. Górnik Zabrze 24 36 10 6 8 31:27
8. Stal Mielec 24 35 10 5 9 33:33
9. Zagłębie Lubin 24 33 9 6 9 28:36
10. Widzew Łódź 24 31 9 4 11 30:33
11. Radomiak Radom 24 31 8 7 9 29:36
12. Warta Poznań 24 27 6 9 9 23:28
13. Cracovia 24 27 5 12 7 30:31
14. Piast Gliwice 23 25 4 13 6 22:26
15. Korona Kielce 23 23 4 11 8 26:30
16. Puszcza Niepołomice 23 23 5 8 10 31:43
17. Ruch Chorzów 24 18 2 12 10 27:39
18. ŁKS Łódź 24 16 4 4 16 20:47



Fortuna I Liga - 23. kolejka

Piątek (8.03)

Znicz Pruszków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)
Bramki: Wojciech Jakubik 42 sam., Marcel Krajewski 80

Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:1 (1:0)
Bramki: Olaf Kobacki 13 - Szymon Sobczak 75

Sobota (9.03)

Motor Lublin - Polonia Warszawa 1:1 (1:0)
Bramki: Samuel Mraz 23 - Szymon Kobusiński 77k

Chrobry Głogów - Stal Rzeszów 2:1 (0:0)
Bramki: Kacper Tabiś 89, Dawid Hanc 90+3 - Sebastien Thill 90

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:2 (2:1)
Bramki: Damian Michalik 10, Mehdi Lehaire 30 - Bartosz Śpiączka 12, Wiktor Żytek 53k

Niedziela (10.03)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 1:2 (1:0)
Bramki: Bartosz Bida 14 - Iwan Żelizko 52, Kacper Sezonienko 79

Resovia - GKS Katowice 0:2 (0:0)
Bramki: Sebastian Bergier 50, Antoni Kozubal 76

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:1 (0:1)
Bramki: Hubert Matynia 73 - Maksymilian Rozwandowicz 31 sam.

Poniedziałek (11.03)

Wisła Płock - Górnik Łęczna 2:1 (1:0)
Bramki: Jakub Gric 27, Marcin Biernat 90 - Marko Roginić 69

Tabela po 23 kolejkach

1. Lechia Gdańsk 23 44 13 5 5 37:19
2. Arka Gdynia 23 44 13 5 5 38:22

3. GKS Tychy 23 41 13 2 8 30:25
4. Motor Lublin 23 40 12 4 7 31:27
5. Wisła Kraków 23 38 10 8 5 43:26
6. Wisła Płock 23 37 10 7 6 34:31

7. GKS Katowice 23 36 10 6 7 36:25
8. Miedź Legnica 23 36 9 9 5 35:25
9. Odra Opole 23 35 10 5 8 26:23
10. Górnik Łęczna 23 35 8 11 4 23:21
11. Znicz Pruszków 23 29 9 2 12 19:27
12. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 23 29 7 8 8 36:32
13. Chrobry Głogów 23 26 7 5 11 23:36
14. Stal Rzeszów 23 23 6 5 12 30:41
15. Resovia 23 22 6 4 13 22:42
16. Polonia Warszawa 23 21 5 6 12 27:35
17. Podbeskidzie Bielsko-Biała 23 18 3 9 11 18:33
18. Zagłębie Sosnowiec 23 13 2 7 14 15:33



II liga - 23. kolejka

Piątek (8.03)

KKS 1925 Kalisz - ŁKS II Łódź 2:2 (2:1)
Bramki: Hubert Sobol 29k, 37 - Jan Kuźma 20, Alan Siwek 75

Polonia Bytom - GKS Jastrzębie 0:0 (0:0)

Sobota (9.03)

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Siedlce 2:3 (1:2)
Bramki: Kamil Sobczak 44, Rafał Wolsztyński 49 - Cezary Demianiuk 40k, 85k, Tomasz Walczak 43

Hutnik Kraków - Wisła Puławy 1:1 (0:1)
Bramki: Marcin Wróbel 57 - Manuel Ponce Garcia 2

Stomil Olsztyn - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
Bramka: Jakub Banach 83

Niedziela (10.03)

Lech II Poznań - Radunia Stężyca 1:2 (0:1)
Bramki: Szymon Pawłowski 90+4k - Mateusz Kuzimski 23, Michał Biskup 90+6

Olimpia Elbląg - Zagłębie II Lubin 1:2 (0:1)
Bramki: Adam Żak 51k - Cyprian Popielec 45, Mateusz Kizyma 90+2

Kotwica Kołobrzeg - Skra Częstochowa 0:1 (0:1)
Bramka: Cezary Polak 35 sam.

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:1)
Bramka: Marcin Kozina 29

Tabela po 23 kolejkach

1. Kotwica Kołobrzeg 23 41 12 5 6 45:31
2. KKS 1925 Kalisz 22 39 11 6 5 36:21

3. Pogoń Siedlce 22 37 10 7 5 37:30
4. Radunia Stężyca 23 35 9 8 6 30:28
5. Stal Stalowa Wola 22 34 10 4 8 25:25
6. Chojniczanka Chojnice 23 34 9 7 7 31:29

7. Hutnik Kraków 23 33 9 6 8 33:31
8. ŁKS II Łódź 23 32 9 5 9 36:33
9. Zagłębie II Lubin 23 32 9 5 9 35:33
10. Lech II Poznań 23 32 9 5 9 28:35
11. Skra Częstochowa 23 31 8 7 8 29:26
12. Olimpia Elbląg 23 30 8 6 9 28:30
13. Polonia Bytom 23 29 7 8 8 28:31
14. GKS Jastrzębie 22 26 6 8 8 25:30
15. Wisła Puławy 22 25 5 10 7 31:33
16. Stomil Olsztyn 22 24 7 3 12 21:30
17. Olimpia Grudziądz 23 21 5 6 12 24:33
18. Sandecja Nowy Sącz 23 21 5 6 12 23:36



III liga (gr. I) - 20. kolejka

Sobota (9.03)

Mławianka Mława - Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:1)
Bramka: Damian Wojdakowski 60

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Victoria Sulejówek 2:0 (2:0)
Bramki: Ołeksij Zinkewycz 26, Jakub Apolinarski 32

Lechia Tomaszów Mazowiecki - ŁKS 1926 Łomża 1:1 (1:0)
Bramki: Marcin Pieńkowski 37 - Hubert Antkowiak 90+2

Pilica Białobrzegi - GKS Wikielec 1:1 (1:0)
Bramki: Oskar Wojtysiak 72 - Raivis Kirss 81

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
Bramki: Kyryło Knysz 15, Kamil Wiśniewski 64

Unia Skierniewice - Warta Sieradz 5:1 (2:1)
Bramki: Kamil Sabiłło 2, 41, 47, 90, Szymon Łapiński 90 - Kamil Sabiłło 13 sam.

Broń Radom - Olimpia Zambrów 2:0 (1:0)
Bramki: Piotr Owczarek 45, Marcin Szymczak 79

Niedziela (10.03)

Concordia Elbląg - GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
Bramki: Mikołaj Staniak 90 - Przemysław Zdybowicz 68

Pelikan Łowicz - Legia II Warszawa 2:1 (1:0)
Bramki: Szymon Sołtysiński 45k, 46 - Julien Tadrowski 79

Tabela po 20 kolejkach

1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 20 41 12 5 3 51:20
2. Legia II Warszawa 20 41 12 5 3 43:19
3. GKS Bełchatów 20 38 11 5 4 40:25
4. Pelikan Łowicz 20 37 11 4 5 31:16
5. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 20 35 9 8 3 41:27
6. Unia Skierniewice 20 33 9 6 5 40:28
7. Broń Radom 20 33 9 6 5 26:20
8. Lechia Tomaszów Mazowiecki 20 32 9 5 6 33:32
9. Victoria Sulejówek 20 29 8 5 7 24:25
10. Jagiellonia II Białystok 20 24 6 6 8 30:29
11. GKS Wikielec 20 24 5 9 6 24:27
12. Warta Sieradz 20 21 6 3 11 24:33
13. Olimpia Zambrów 20 20 4 8 8 25:28
14. Concordia Elbląg 20 19 5 4 11 22:44
15. Mławianka Mława 20 18 4 6 10 23:34
16. ŁKS 1926 Łomża 20 16 4 4 12 21:39
17. Legionovia Legionowo 20 16 5 1 14 20:42
18. Pilica Białobrzegi 20 15 3 6 11 19:49



Centralna Liga Juniorów - 18. kolejka

Sobota (9.03)

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2:0 (0:0)
Bramki: Maciej Rogowski 50, Dominik Gregorski 88

Arka Gdynia - Raków Częstochowa 2:0 (1:0)
Bramki: Wiktor Marek 29, Wiktor Sawicki 60

MKS Polonia Warszawa - Odra Opole 7:0 (2:0)
Bramki: Bartosz Falbierski 10, Dawid Łącki 45, 68, 77, Andrij Melnyczuk 50, Raymond Ntiege 66, Igor Melchior 81

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 4:1 (1:0)
Bramki: Oskar Pietuszewski 34, Alan Rybak 61, 68, Maksim Konanau 76 - Kamil Andrzejkiewicz 80

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
Bramka: Szymon Wąsik 70

Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 0:0 (0:0)

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 4:0 (1:0)
Bramki: Marcel Juszczak 37, Filip Tonder 47, Artem Łozowskyj 49 sam., Oliwer Smuniewski 90

Niedziela (10.03)

Cracovia - Lech Poznań 1:1 (1:0)
Bramki: Szymon Doba 40 - Szymon Maza 80

Tabela po 18 kolejkach

1. Lech Poznań 18 43 13 4 1 42:18
2. Warta Poznań 18 34 11 1 6 56:32
3. Legia Warszawa 18 33 10 3 5 45:27
4. Górnik Zabrze 18 30 9 3 6 37:32
5. MKS Polonia Warszawa 18 30 8 6 4 30:21
6. Arka Gdynia 18 30 10 0 8 35:27
7. Zagłębie Lubin 18 29 9 2 7 34:27
8. Cracovia 18 27 8 3 7 41:43
9. Jagiellonia Białystok 18 26 8 2 8 41:35
10. Pogoń Szczecin 18 22 5 7 6 32:32
11. Raków Częstochowa 18 22 7 1 10 31:33
12. Odra Opole 18 19 5 4 9 22:41
13. Wisła Kraków 18 17 4 5 9 28:47
14. Widzew Łódź 18 16 4 4 10 25:44
15. Sandecja Nowy Sącz 18 15 4 3 11 26:49
16. Korona Kielce 18 13 3 4 11 20:37


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy/Ligi Konferencji lub baraże o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
825 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39