1103 osób online

Ściąga kibica. Gra III liga oraz CLJ. Odbywają się też baraże

2022.05.27 08:22, Aktualizacja: 2022.05.30 08:39
Trwa decydująca walka o awans do wyższych klas rozgrywkowych. Blisko występowania w PKO Ekstraklasie są Korona Kielce oraz Chrobry Głogów, natomiast o krok od Fortuna I Ligi znajdują się Ruch Chorzów, a także Motor Lublin.
Ściąga kibica. Gra III liga oraz CLJ. Odbywają się też baraże
Fot: pixabay

PKO Ekstraklasa - tabela końcowa

1. Lech Poznań 34 74 22 8 4 67:24
2. Raków Częstochowa 34 69 20 9 5 60:30
3. Pogoń Szczecin 34 65 18 11 5 63:31
4. Lechia Gdańsk 34 57 16 9 9 52:39

5. Piast Gliwice 34 54 15 9 10 45:37
6. Wisła Płock 34 48 15 3 16 48:51
7. Radomiak Radom 34 48 11 15 8 42:40
8. Górnik Zabrze 34 47 13 8 13 55:55
9. Cracovia 34 46 12 10 12 40:42
10. Legia Warszawa 34 43 13 4 17 46:48
11. Warta Poznań 34 42 11 9 14 35:38
12. Jagiellonia Białystok 34 40 9 13 12 39:50
13. Zagłębie Lubin 34 38 11 5 18 43:59
14. Stal Mielec 34 37 9 10 15 39:52
15. Śląsk Wrocław 34 35 7 14 13 42:52
16. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 34 32 7 11 16 36:56
17. Wisła Kraków 34 31 7 10 17 37:54
18. Górnik Łęczna 34 28 6 10 18 29:60



Fortuna I Liga - mecze barażowe o awans

Czwartek (26.05) - półfinały

Korona Kielce - Odra Opole 3:0 (3:0)
Bramki: Jacek Podgórski 5, 39, Adam Frączczak 31k

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)
Bramki: Dominik Piła 41, Mikołaj Lebedyński 71

Niedziela (29.05) - finał:

Korona Kielce - Chrobry Głogów 3:2 pd.
Bramki: Adam Frączczak 18, 64k, Jacek Kiełb 119 - Mikołaj Lebedyński 38, Michał Rzuchowski 39

Fortuna I Liga - tabela końcowa

1. Miedź Legnica 34 77 23 8 3 56:22
2. Widzew Łódź 34 62 18 8 8 53:38

3. Arka Gdynia 34 61 19 4 11 62:39
4. Korona Kielce 34 56 15 11 8 46:37
5. Odra Opole 34 51 14 9 11 51:46
6. Chrobry Głogów 34 50 13 11 10 43:34

7. Sandecja Nowy Sącz 34 47 12 11 11 39:36
8. GKS Katowice 34 46 11 13 10 44:47
9. Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 45 11 12 11 48:41
10. ŁKS Łódź 34 45 12 9 13 33:37
11. Resovia 34 44 11 11 12 42:39
12. GKS Tychy 34 44 11 11 12 37:41
13. Skra Częstochowa 34 38 8 14 12 28:41
14. Puszcza Niepołomice 34 37 10 7 17 41:50
15. Zagłębie Sosnowiec 34 36 8 12 14 41:48
16. Stomil Olsztyn 34 35 10 5 19 32:52
17. Górnik Polkowice 34 29 5 14 15 32:54
18. GKS Jastrzębie 34 25 5 10 19 32:58



eWinner II liga - mecze barażowe o awans

Środa (25.05) - półfinały

Ruch Chorzów - Radunia Stężyca 1:0 pd. (0:0)
Bramka: Daniel Szczepan 118

Wigry Suwałki - Motor Lublin 0:4 (0:2)
Bramki: Tomasz Swędrowski 9, Maciej Firlej 26, Damian Sędzikowski 57, Paweł Moskwik 72

Niedziela (29.05) - finał

Ruch Chorzów - Motor Lublin 4:0 (2:0)
Bramki: Michał Mokrzycki 7k, Daniel Szczepan 26, 68, 84

eWinner II liga - tabela końcowa

1. Stal Rzeszów 34 77 23 8 3 75:35
2. Chojniczanka Chojnice 34 73 23 4 7 72:31

3. Ruch Chorzów 34 63 17 12 5 48:27
4. Wigry Suwałki 34 60 18 6 10 58:38
5. Motor Lublin 34 59 16 11 7 54:31
6. Radunia Stężyca 34 53 16 5 13 60:51

7. Lech II Poznań 34 52 15 7 12 41:45
8. Garbarnia Kraków 34 48 13 9 12 51:43
9. Olimpia Elbląg 34 46 12 10 12 33:32
10. Pogoń Siedlce 34 46 13 7 14 47:55
11. Wisła Puławy 34 44 12 8 14 56:54
12. Śląsk II Wrocław 34 43 12 7 15 51:53
13. KKS 1925 Kalisz 34 42 13 3 18 43:48
14. Znicz Pruszków 34 39 9 12 13 38:45
15. Hutnik Kraków 34 35 10 5 19 38:55
16. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 34 31 8 7 19 34:54
17. Sokół Ostróda 34 19 4 7 23 32:77
18. GKS Bełchatów 34 18 6 4 24 17:74

GKS Bełchatów został ukarany odjęciem 4 punktów (zaległości finansowe)
GKS Bełchatów wycofał się z rozgrywek


III liga (gr. I) - 34. kolejka

Piątek (27.05)

Mamry Giżycko - Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:1)
Bramka: Mikołaj Wasilewski 7

Lechia Tomaszów Mazowiecki - KS Kutno 2:0 (0:0)
Bramki: Klim Morenkov 53, Dominik Pecyna 81

Broń Radom - Błonianka Błonie 0:1 (0:0)
Bramka: Maksymilian Korczak 63

Sobota (28.05)

ŁKS II Łódź - Unia Skierniewice 3:2 (3:1)
Bramki: Damian Nowacki 3, Michał Karlikowski 12, Mikołaj Lipień 16 - Kamil Sabiłło 32, Paweł Gierach 79

GKS Wikielec - Wissa Szczuczyn 3:0 (2:0)
Bramki: Kentaro Arai 7, Rafał Kujawa 44k, Michał Żukowski 64

Legia II Warszawa - Ursus Warszawa 2:2 (0:2)
Bramki: Arkadiusz Ciach 70, 81 - Michał Strzałkowski 3, Paweł Tarnowski 42

Pilica Białobrzegi - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (3:0)
Bramki: Bartosz Zawadzki 6, 19, Damian Winiarski 25 - Jacek Tkaczyk 90

Znicz Biała Piska - Sokół Aleksandrów Łódzki 4:1 (2:0)
Bramki: Maciej Famulak 35, Adrian Duchnowski 44, Bartosz Giełażyn 73k, Łukasz Trąbka 87 - Jakub Mamełka 72

Pelikan Łowicz - Polonia Warszawa 0:2 (0:2)
Bramki: Szymon Lewicki 27, Piotr Marciniec 42

Pauza: Legionovia Legionowo

Tabela po 34 kolejkach

1. Legionovia Legionowo 32 73 22 7 3 68:34
2. Polonia Warszawa 32 72 23 3 6 71:21
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 32 54 16 6 10 53:38
4. Błonianka Błonie 32 54 16 6 10 56:53
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki 33 54 16 6 11 58:40
6. Legia II Warszawa 32 53 15 8 9 71:46
7. Ursus Warszawa 32 49 14 7 11 50:57
8. ŁKS II Łódź 32 48 13 9 10 53:46
9. Unia Skierniewice 33 48 15 3 15 57:52
10. Jagiellonia II Białystok 32 46 14 4 14 59:54
11. Pelikan Łowicz 32 42 11 9 12 54:40
12. Broń Radom 32 41 12 5 15 37:52
13. KS Kutno 32 39 10 9 13 40:52
14. Pilica Białobrzegi 32 38 11 5 16 48:67
15. Znicz Biała Piska 33 35 10 5 18 43:63
16. GKS Wikielec 32 33 7 12 13 35:49
17. Mamry Giżycko 32 33 10 3 19 31:61
18. Sokół Aleksandrów Łódzki 32 25 5 10 17 34:52

19. Wissa Szczuczyn 33 18 3 9 21 24:65


Centralna Liga Juniorów - 30. kolejka

Sobota (28.05)

Warta Poznań - Cracovia 0:0 (0:0)

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 2:1 (0:1)
Bramki: Paweł Kruszelnicki 57, Tomasz Pieńko 78 - Kacper Skóra 34

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)
Bramki: David Ajenjo Hyjek 3k, Mikołaj Mekler 86

MKS Polonia Warszawa - UKS SMS Łódź 2:2

Gwarek Zabrze - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)
Bramki: Jakub Koźma 45k - Bartosz Kosiba 40

Raków Częstochowa - Lech Poznań 1:3 (0:2)
Bramki: Łukasz Makarski 65 - Kamil Budych 12, Maksymilian Dziuba 30, 73

Stal Rzeszów - Legia Warszawa 1:3 (1:2)
Bramki: Nikodem Skoczylas 2 - Maksymilian Stangret 23, Dawid Kiedrowicz 30, 50

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)
Bramki: Marcin Bartoń 30, 90 - Petro Susak 65

Tabela po 30 kolejkach

1. Zagłębie Lubin 30 59 17 8 5 47:32
2. Arka Gdynia 30 56 17 5 8 65:46
3. Legia Warszawa 30 53 16 5 9 64:52
4. Wisła Kraków 30 52 16 4 10 65:46
5. Cracovia 30 52 16 4 10 52:48
6. MKS Polonia Warszawa 30 48 15 3 12 68:53
7. Śląsk Wrocław 30 48 13 9 8 57:43
8. Lech Poznań 30 47 14 5 11 73:50
9. Jagiellonia Białystok 30 42 12 6 12 70:59
10. Pogoń Szczecin 30 42 12 6 12 60:46
11. Raków Częstochowa 30 37 10 7 13 50:55
12. Górnik Zabrze 30 36 8 12 10 49:42
13. UKS SMS Łódź 30 32 8 8 14 38:51
14. Warta Poznań 30 27 6 9 15 43:62
15. Stal Rzeszów 30 22 6 4 20 43:88
16. Gwarek Zabrze 30 18 5 3 22 25:96


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy/Ligi Konferencji lub baraże o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2022 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.