Seksafery ciąg dalszy. Kolejny policjant z zarzutami

2013.12.17 00:00
W sprawie tzw. seksafery w zambrowskiej policji prokuratora postawiła zarzuty 52-letniemu Wiesławowi K. Mężczyzna jest oskarżony o odbycie stosunków płciowych z dwiema nieletnimi w zamian za korzyść majątkową.
Seksafery ciąg dalszy. Kolejny policjant z zarzutami
Fot: sxc.hu

Wiesław K. miał jednej z dziewcząt zapłacić 170 zł, drugiej z kolei 60 zł. Obie były podopiecznymi jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Zambrowie. Mężczyzna miał świadomość, że są nieletnie.

Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi już śledztwo przeciwko dwóm innym funkcjonariuszom policji z Zambrowa. Śledczy postawili im podobne zarzuty dotyczące korzystania z usług nieletnich prostytutek. Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył sam Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku. Obecnie policjanci prawomocnie wydaleni są już ze służby.

- Sprawa ma charakter rozwojowy. Zarzuty mogą usłyszeć jeszcze inne osoby - mówi Dariusz Błażejczyk, prokurator rejonowy.

Na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku łomżyńska prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko policjantom z Zambrowa. Mundurowi podejrzewają, że inni ich koledzy również korzystali z usług seksualnych nieletnich dziewczyn.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

861 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39