Sesja rady miasta. PiS zamierza odpytać prezydenta?

2017.05.28 16:14
Najbliższa sesja rady miasta powinna mieć dość spokojny przebieg. W planie brakuje punktów, które można by uznać za zapalne, chociaż radni PiS zapowiedzieli, że będą dopytywać prezydenta o jego wizytę na konwencie Nowoczesnej.
Sesja rady miasta. PiS zamierza odpytać prezydenta?
Fot: MN

Patrząc na porządek obrad majowej sesji rady miasta nie wiele rzeczy rzuca się szczególnie w oczy, choć kilka jest intersujących, jak np. rozpatrzenie projektu uchwały ws. powołania nowego wiceprzewodniczącego. Kandydatem na stanowisko zwolnione przez Zbigniewa Nikitorowicza jest inny z radnych PO – Marek Jerzy Chojnowski. Do niedawna dyrektor szpitala MSWiA w Białymstoku. Jest to postać ogólnie lubiana i szanowana wśród radnych. Wydaje się więc, że jego wybór, mimo podziałów partyjnych, powinien przebiec bez żadnych starć.

Innymi dwoma dość ciekawymi punktami są sprawy pomnika Młodego Ludwika Zamenhofa, a dokładnie jego lokalizacji oraz powieszenie tablicy memoratywnej na budynku Białostockiego Ośrodka Kultury przy ul. Legionowej, która honorowałaby Ryszarda "Skibę" Skibińskiego i zastąpiłaby tablicę poświęconą, dość kontrowersyjnemu reżyserowi, jakim był Dżiga Wiertow. Szerzej o tym pisaliśmy już wcześniej: Bluesman zastąpi niechcianego przez radnych reżysera? Jest projekt uchwały w tej sprawie.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zamierzają również skierować kilka pytań do prezydenta Truskolaskiego. Jedno odnośnie postępów w budowie hali widowisko-sportowej i kilka kolejnych, chociaż z inwestycjami w mieście nie związanych, odnośnie jego uczestnictwa w konwencji partii Nowoczesna. Zapowiedzieli w tym tygodniu: Radni PiS martwią się o poglądy prezydenta. Chcą też zapytać mieszkańców o uchodźców.

Prezydent już co prawda zapowiedział, że radnym ze swoich prywatnych wyjazdów nie zamierza się tłumaczyć, ale to może nie wystarczyć i będą oni chcieli usłyszeć odpowiedzi na zadane pytania.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

702 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39