Setka białostockich policjantów podda się badaniom naukowym

2022.03.09 17:50
W środę (9.03) Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku wraz z Uniwersytetem Medycznym i Politechniką Białostocką podpisały umowę, w ramach której 100 policjantów podda się badaniom.
Setka białostockich policjantów podda się badaniom naukowym
Fot: UMB

Analiza składu ciała, sprawność ruchowa i wydolność blisko 100 funkcjonariuszy z białostockiego garnizonu policji będzie przedmiotem badania naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Politechniki Białostockiej.

Umowę w tej sprawie podpisał nadinsp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, a z ramienia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku był to prof. dr hab. Janusz Dzięcioł, prorektor ds. Klinicznych i Szkolenia Zawodowego. Z kolei za projekt naukowy ze strony Politechniki Białostockiej odpowiadać będzie prof. dr hab. Jolanta Pauk, dyrektor Instytutu Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechanicznym.

- Bazując na dotychczasowej współpracy, Uczelnia i Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku postanowiły podjąć wspólne działania na rzecz profilaktyki zdrowotnej funkcjonariuszy policji, w tym realizację badań naukowych, których zakres obejmować będzie poprawę stanu zdrowia policjantów - informuje UMB.

"Ocena stanu funkcjonalnego narządu ruchu wśród policjantów" to tytuł realizowanego projektu, który odbędzie się w Klinice Rehabilitacji UMB. Po zakończeniu projektu, UMB nieodpłatnie udostępni wyniki uzyskanych badań naukowych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Co ważne, nie jest to pierwsza umowa zawarta z policją. Poprzednia umowa podpisana przez UMB z KG Policji i Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji dotyczyła współpracy w zakresie zapewnienia sprawnego i skutecznego współdziałania podczas identyfikacji ciał ofiar katastrof oraz innych zdarzeń masowych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1194 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39