Seven Festival 2011. Rockowe granie w Węgorzewie

2011.07.05 00:00
Od czwartku, 7 lipca, Węgorzewo wypełnią fani mocniejszego grania. Głównym powodem najazdu rockowych maniaków jest tegoroczna edycja Seven Festivalu. Nazwy zespołów zagranicznych: Moonspell, Samael, Touchstone i Pro-Pain, a także polskich: Kult, Coma, Enej czy Lo Chce - znawcom gitarowego brzmienia, mówią same za siebie.
Seven Festival 2011. Rockowe granie w Węgorzewie
Fot: materiały organizatora

Historia festiwalu sięga 1991 roku. Przez pierwsze trzy lata impreza była organizowany przez węgorzewską jednostkę wojskową. Entuzjazm i amatorskie pomysły często zdumiewały zawodowe agencje. Po pierwszych latach prób i poszukiwań, festiwal na stałe zadomowił się w Węgorzewie.

W 1995 roku organizacją wydarzenia podjęła się Agencja Artystyczna "Bogdan Studio", obecna na węgorzewskiej imprezie także przez kilka następnych lat. Wtedy Festiwal odbywał się pod nazwami: Prince Rocks Poland (trzy edycje) i EB Rock Festiwal w 1999 roku.

Przez dwa kolejne lata festiwal w Węgorzewie nie odbył się, lecz w 2001 roku przy Urzędzie Miejskim w Węgorzewie zawiązał się Komitet Organizacyjny Festiwalu Węgorzewo 2002 pod kierownictwem Aleksandra Iwaniuka, który przy znaczącym zaangażowaniu władz samorządowych zorganizował kolejna edycje festiwalu.

W tym roku, koncerty w Węgorzewie odbywać się będą od 7 do 10 lipca na dwóch scenach: Głównej, gdzie występują gwiazdy festiwalu, a także Grand Prix, przeznaczonej do przesłuchań w ramach konkursu amatorskich zespołów rockowych.

Szczegółowy program dostępny na stronie: http://www.sevenfestival.pl/

MAG

877 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39