Sezon pielgrzymkowy otwarty. Mężczyźni wyruszą do Krypna

2023.05.05 08:23
"Wszystko postawiłem na Maryję" - pod takim hasłem w najbliższą sobotę (6.05) wyruszą pątnicy z białostockiej katedry do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Udział w pielgrzymce mogą wziąć tylko mężczyźni.
Sezon pielgrzymkowy otwarty. Mężczyźni wyruszą do Krypna
Fot: Archibial.pl
Pielgrzymka mężczyzn w 2022 r.

XXVIII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę o godz. 8.00. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Wszystko postawiłem na Maryję". Te słowa stanowią przypomnienie o sile i znaczeniu Matki Bożej w życiu duchowym. Pielgrzymi składają swoje intencje przed Matką Najświętszą, modląc się o opiekę i błogosławieństwo.

Pielgrzymka ta odbywa się zawsze w pierwszą sobotę maja, stąd też wielu pątników pielgrzymuje w intencji pomyślnych egzaminów maturalnych, o dobry wybór życiowego powołania, wielu prosi o dobrą żonę lub w intencjach już założonej rodziny.

Pielgrzymka mężczyzn wyrosła na gruncie wrześniowej archidiecezjalnej pielgrzymki rodzin do Krypna. Z czasem pojawił się pomysł, aby oddzielnie zorganizować pielgrzymkę dla mężczyzn. Dzięki temu, panowie, mężowie i ojcowie mają okazję do modlitwy i refleksji. Wędrując wraz z innymi pielgrzymami, mogą podzielić się swoimi doświadczeniami i słowami wsparcia.

W związku z organizowaną 28. Pieszą Pielgrzymką Mężczyzn z Białegostoku do Krypna w godz. 7.30 do 9.00 wystąpią utrudnienia w ruchu na czas przemarszu na następującej trasie: skrzyżowanie ul. Sienkiewicza, Rynek Kościuszki, Lipowa, plac Niepodległości im. Dmowskiego, wiadukt Dąbrowskiego, Knyszyńska, Antoniukowska, Antoniuk Fabryczny, Produkcyjna, do granic miasta.

Uwieńczeniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta msza św. celebrowana w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie o godz. 18.00.

Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny do Białegostoku, który kosztuje 15 zł.

W ubiegłym roku z Białegostoku do Krypna wyruszyło ok. 300 pątników. W sumie do sanktuarium dotarło ponad 500 osób. Wielu mężczyzn dołącza do pielgrzymki na trasie wędrówki, która z białostockiej archikatedry wiedzie przez miejscowości: Fasty, Dobrzyniewo Kościelne, Pogorzałki, Nowosiółki i Rudę. W sumie trasa z białostockiej katedry do sanktuarium w Krypnie liczy niecałe 30 km. Pątnicy będą mieli maksymalnie 10 godzin na pokonanie tej odległości.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1240 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39