Sfotografuj Podlasie. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody

2019.08.13 09:51
Do 15 października można zgłaszać się do ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa".
Sfotografuj Podlasie. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody
Fot: pixabay.com

Tematem konkursu jest Podlasie - z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową.

Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy

Celem konkursu jest: zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca, oraz tradycję i kulturę, wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie, pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych oraz promocja Podlasia.

Organizatorzy z Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce nie narzucają podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy - zarówno z województwa podlaskiego, jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

Konkurs, a potem wystawa

Prace konkursowe należy dostarczać w formie odbitek fotograficznych w formacie A3 wraz ze zdjęciami w formie elektronicznej (jpg, tif) na CD. Organizator dopuszcza wysłanie zdjęć wersji elektronicznej na adres kontakt@muzeumbialoruskie.pl (wraz z wypełnioną i podpisaną kartą zgłoszenia w formie skanu). Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie. Do wypełnienia także formularz zgłoszeniowy, dostępny wraz z regulaminem w siedzibie organizatora lub na stronie internetowej: www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl, www.hajnowka.pl.

Fotografie oceni jury powołane spośród fotografików lub artystów województwa podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra, Michał Kość i inni.

Prace na konkurs należy zgłaszać do 15 października. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursową planowana jest na grudzień 2019 r. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce przez około rok, ponieważ stanowi doskonałe dopełnienie wystaw etnograficznych. Później zaś "wędruje" po Podlasiu, m.in. prezentowana jest w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Narewce, Kleszczelach, Białowieży. W roku 2015 dziesiąta edycja konkursu prezentowana była w Brześciu oraz w Grodnie na Białorusi. To będzie już 15.edcyja konkursu.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym konkursu.

Zobacz też: 15. Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

553 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39