Shrimp House w Białymstoku. To pierwszy bar krewetkowy w regionie

2021.09.15 10:53
Od września w Białymstoku działa znana sieciówka Shrimp House. Tym samym stała się pierwszym w mieście lokalem, gdzie można zjeść krewetki pod różną postacią. W swojej ofercie mają także opcje dla wegetarian.
Shrimp House w Białymstoku. To pierwszy bar krewetkowy w regionie
Fot: Shrimp House Białystok /facebook

Shrimp House to pierwsze miejsce w Białymstoku, gdzie menu opiera się głównie na krewetkowych konkretach.

"Inspirację czerpiemy z kuchni świata. Znajdziecie u nas zupy, makarony, sałatkę, kanapkę, krewetki w sosach curry i butter, krewetki grillowane, z woka i te w tempurze. Dania możecie wybrać standardowo z 8 lub 12 sztukami krewetek, a każdą potrawę można powiększyć o dowolną ilość krewetek w cenie 3 zł za sztukę" - informuje Shrimp House w mediach społecznościowych.

W barze można zakupić m.in. boxy za 140 zł, w skład których wchodzi 36 krewetek, pieczywo, frytki, sałatki i sosy. Innym daniem jest Butter Shrimp, czyli krewetki w lekko ostrym pomidorowo-maślanym sosie w cenie 37 zł. Szaszłyk z 8 krewetek z sałatką i bagietką kosztuje natomiast 37 zł. Miłośnicy makaronu również znajdą coś dla siebie - za makaron na białym winie z krewetkami trzeba zapłacić 37 zł. Jest również opcja dla miłośników mięsa - burger z mostkiem wołowym kosztuje 38 zł.

Poza krewetkami, wiele dań można wybrać w opcji wege np. pad thai (29 zł), makaron udon (29 zł) czy zupę kokosową (20 zł).

Lokale sieci Shrimp House znajdują się m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy Katowicach. Nowa restauracja w Białymstoku jest pierwszą na wschodniej ścianie Polski. Sieć barów krewetkowych została stworzona przez trzech braci, którzy pierwszy lokal otworzyli we Wrocławiu.

"Nasza historia zaczęła się od eksperymentów z różnymi smakami i produktami w kuchni rodzinnego domu. Od zawsze przy różnych okazjach gotowaliśmy dla rodziny i przyjaciół. Bliscy chwalili nasze pomysły kulinarne oraz wyczucie smaku i sugerowali, abyśmy zajęli się gotowaniem na poważnie. Pewnego dnia ulegliśmy ich namowom i postanowiliśmy zawodowo zająć się dawaniem ludziom radości z jedzenia zdrowych i pożywnych dań w przyjaznej atmosferze. Wywodzimy się z nurtu modnego dziś street foodu, który doprowadził nas do stworzenia sieci barów krewetkowych pod nazwą Shrimp House" - piszą na swojej stronie.

Bar krewetkowy w Białymstoku znajduje się w ścisłym centrum miasta przy ul. Kilińskiego 17. Czynny jest od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00-22.00. Natomiast od piątku do niedzieli w godz. 12.00-23.00.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1251 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39