Siabrouskaja Biasieda. Będą dodatkowe połączenia kolejowe do Walił

2023.07.27 08:40
W sobotę (29.07) nad zalewem w Zarzeczanach odbędzie się XXIII edycja Międzynarodowego Festiwalu "Siabrouskaja Biasieda". W związku z tym, Polregio przygotowało dodatkowe połączenia z Białegostoku do Walił dla uczestników imprezy.
Siabrouskaja Biasieda. Będą dodatkowe połączenia kolejowe do Walił
Fot: Malwina Witkowska

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, Polregio przygotowało udogodnienia dla uczestników imprezy "Siabrouskaja Biasieda", organizowanej przez Urząd Gminy w Gródku. Aby umożliwić wygodny dojazd, firma podjęła działania w zakresie uruchomienia dodatkowego pociągu o nazwie "BIESIADA", który odjedzie z dworca kolejowego w Białymstoku o godz. 18.20. Dołączy on tym samym do dwóch stałych pociągów odjeżdżających z Białegostoku w weekendy o godz. 9.02 i 15.22.

Natomiast powrót dla uczestników imprezy ze stacji Waliły przewidziano na godz. 0.40 następnego dnia. Po zakończonym festiwalu będzie można wrócić w kierunku Białegostoku także pociągami stałymi, które odjadą z Walił o godz. 10.21 i 16.24.

Wójt Gminy Gródek zapewnia pasażerom dodatkowego pociągu "BIESIADA" bezpłatny dojazd ze stacji Waliły na miejsce festiwalu oraz późniejszy powrót na stację.

Bilety na przejazd dostępne są według promocyjnej oferty "Taryfa Podlaska" i mogą zostać nabyte w kasach biletowych, w internetowym systemie sprzedaży, za pośrednictwem aplikacji Polregio oraz w videomacie na dworcu w Białymstoku i w automatach biletowych znajdujących się w pociągu. Dodatkowo, na wszystkich stacjach, z wyjątkiem stacji Białystok, bilety można zakupić także u obsługi pociągu bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Wydarzenie "Siabrouskaja Biasieda" to jedna z najważniejszych i najbardziej popularnych lokalnych imprez o zasięgu międzynarodowym. Głównym celem festiwalu jest prezentacja bogatego dorobku kulturowego regionu oraz twórczości ludowej, ze szczególnym naciskiem na kulturę mniejszości białoruskiej. Impreza ma charakter koncertu, który łączy się z wspólną zabawą i integracją, co sprzyja kulturalnej wymianie i zbliżeniu między różnymi społecznościami.

Więcej informacji o wydarzeniu: XXIII Międzynarodowy Festiwal Siabrouskaja Biasieda.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1470 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39