Siatkówka. 70 punktów w jednym secie

2019.01.20 11:34
Siatkarze BAS-u Białystok wygrali 14. mecz w tym sezonie. Tym razem Podlasianie pokonali 3:0 Huragan Wołomin.

14 meczów i 14 zwycięstw - tak przedstawia się aktualny bilans siatkarzy BAS-u w II lidze (gr. 2). Bilans, który pokazuje jasno, że białostoczanie to zupełnie inna półka niż pozostałe drużyny w stawce. Potwierdziło to także sobotnie starcie z Huraganem Wołomin we własnej hali, które gospodarze zwyciężyli 3:0. Fakt, w 2. secie przyjezdni mocno przeciwstawili się ekipie z północno-wschodniej Polski, ale koniec końców BAS wygrał tę część rywalizacji 36:34, a w pozostałych setach okazał się lepszy już w sposób wyraźniejszy, bowiem inne partie zakończyły się wynikami 25:16 i 25:19.

Można więc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że prawdziwy test czeka białostoczan dopiero wtedy, gdy przyjdzie czas na zmagania z najlepszymi zespołami z innych grup. Na razie starcia białostoczan przypominają po prostu sparingi.

Jak wypadli pozostali podlascy II-ligowcy? Warto odnotować, że równie świetnie w sobotę spisały się panie z Białostockiej Akademii Siatkówki, które bez straty seta ograły u siebie znajdujący się w tabeli na podium MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Żeńska drużyna BAS-u triumfowała w kapitalnym stylu, bowiem ostatnia partia zakończyła się triumfem gospodyń w stosunku 25:10.

Zdecydowanie słabiej w minionej serii zmagań wypadł męski zespół Centrum. Augustowianie bez większej walki ulegli przed własną publicznością klubowi Metro Warszawa. W meczu tym padł rezultat 0:3.