Siatkówka. Udany weekend podlaskich drużyn [WYNIKI]

2016.02.13 22:03
Całkiem dobrze w sobotnich starciach na pierwszo- i drugoligowych parkietach zaprezentowały się drużyny z Podlasia. Oprócz Centrum Augustów zwycięstwo odniosły wszystkie zespoły z naszego regionu.
Fot:

I liga. Emocji w Suwałkach nie brakowało. Hit 20. kolejki dla Ślepska

Spotkanie Ślepska z Krispolem zapowiadane było jako hit 20. kolejki. Tak też się stało, emocji w tym starciu nie brakowało.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla graczy z Suwałk, którzy pierwszą partię wygrali 25:20. W drugiej odsłonie nie było już tak kolorowo, gdyż ten set padł łupem gości - 20:25. Trzecia partia to znowu dominacja Ślepska i zwycięstwo 25:16. Wydawało się, że set numer cztery będzie dopełnieniem formalności i drużyna z Suwałk wygra w całym meczu 3:1. Tak się jednak nie stało. W szeregi gospodarzy wkradło się chyba zbyt dużo rozluźnienia i to Krispol cieszył się z wygranej, a także z doprowadzenia do tie-break'a. Całe szczęście ostatnie słowo należało do Ślepska, który wygrał 15:11, a całe spotkanie 3:2. Kolejny mecz ekipa z Suwałk rozegra w środę (17.02) w Ostrołęce.

Ślepsk Suwałk - Krispol Września 3:2 (25:20, 20:25, 25:16, 18:25, 15:11)

II liga - kobiety. Świetna passa BAS'istek nadal trwa!

Kapitalną dyspozycję w ostatnich tygodniach prezentują siatkarki z Białegostoku. Dziś (13.02) w Lublinie BAS pokonał AZS UMCS 3:2 i tym samym drużyna z Podlasia zanotowała siódme zwycięstwo z rzędu. Za tydzień nasze zawodniczki w ostatnim meczu rundy zasadniczej podejmą we własnej hali Łasokovię Łask.

AZS UMCS Lublin - BAS Kombinat Budowlany 2:3 (10:25, 25:14, 19:25, 25:16, 9:15)

II liga - mężczyźni. SKS zrobił swoje, a Stolica zdobyta w połowie

Udany wyjazd do stolicy zaliczyli siatkarze BAS-u. Białostoczanie pokonali Metro Warszawa 3:1. W zupełnie innych nastrojach na Podlasie wraca drużyna z Augustowa. Niestety Centrum uległ Legii Warszawa 3:0. Na zwycięskie tory powrócił SKS. Hajnowianie nie dali żadnych szans Huraganowi Wołomin.

- Zagraliśmy z przemeblowanym składem patrząc pod kątem spotkań, które czekają na nas w niedalekiej przyszłości - powiedział po meczu Witold Kaczmarek, trener SKS-u Hajnówka.

Metro Warszawa - BAS Białystok 1:3 (25:23, 16:25, 30:32, 22:25)

SKS Hajnówka - Huragan Wołomin 3:1

Legia Warszawa - Centrum Augustów 3:0 (25:17, 25:16, 25:20)