Sieć sklepów nadal wspiera dwa szpitale zakaźne w Białymstoku

2020.05.14 15:31
Białostockie szpitale walczące z pandemią COViD-19 otrzymały już wsparcie produktowe od Carrefour o łącznej wartości ponad 16 tys. zł. Produkty spożywcze i higieniczne, z hipermarketów zlokalizowanych przy ul. Wrocławskiej i Wysockiego, od kwietnia trafiają bezpośrednio do tych placówek medycznych.
Sieć sklepów nadal wspiera dwa szpitale zakaźne w Białymstoku
Fot: DM

Do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, trafiły głównie produkty spożywcze, takie jak herbata, kawa, cukier czy soki oraz produkty higieniczne: mydła oraz ręczniki papierowe. Pomoc świadczona jest dla personelu medycznego szpitali, który od ponad miesiąca pracuje w wyjątkowo trudnych warunkach.

- W tym ciężkim dla wszystkich okresie pandemii koronawirusa sklepy Carrefour z ogromnym zaangażowaniem włączają się w pomoc dla polskiej służby zdrowia. W Białymstoku pomocą objęliśmy 2 szpitale uniwersyteckie. Poprzez przekazywanie produktów placówkom medycznym chcemy wesprzeć wszystkich ich pracowników, którzy walczą o zdrowie i życie mieszkańców Białegostoku oraz podziękować im za ich ogromny wysiłek - mówi Anna Langowska, Dyrektor Hipermarketu Carrefour przy ul. Wrocławskiej 20 w Białymstoku.

Pod koniec marca firma Carrefour podjęła decyzję o wsparciu 41 polskich szpitali zakaźnych zlokalizowanych w pobliżu hipermarketów należących do sieci. W pierwszym miesiącu trwania akcji do placówek medycznych trafiły najpotrzebniejsze produkty żywnościowe, w tym jedzenie, napoje oraz kosmetyki. Pomoc szpitalom w całej Polsce będzie świadczona przynajmniej przez najbliższe 2 miesiące lub do czasu skutecznego ograniczenia pandemii na polskim rynku. Wartość pomocy szacowana jest na ponad 650 tys. zł.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

931 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39