"Siła KRWIobiecości" pierwszy taki konkurs w historii krwiodawstwa

2023.10.03 09:50
Polski Czerwony Krzyż zaprasza wszystkie panie do oddawania krwi. Pokażmy kobiecą siłę czynienia dobra!
"Siła KRWIobiecości" pierwszy taki konkurs w historii krwiodawstwa
Fot: Materiały organizatora

To pierwszy w historii krwiodawstwa ogólnopolski konkurs dedykowany dla pań. W ramach akcji "Siła KRWIobiecości" honorowe krwiodawczynie oddadzą krew i zachęcą do tego inne przedstawicielki płci pięknej.

Krew jest bezcennym darem, którego nie da się wyprodukować. Dlatego właśnie musimy mieć świadomość, że superbohaterem ratującym życie może być każdy z nas. Nasza krew przywraca zdrowie i ratuje życie osobom zmagającym się z różnymi chorobami oraz ofiarom wypadków. Wspólnie musimy zadbać o to, aby przez cały rok, w bankach krwi nie brakowało żadnej grupy tego niezastąpionego daru.

Główny Urząd Statystyczny w Polsce zarejestrował w 2022 roku w Polsce ponad 622 tys. krwiodawców. Aż 621 tysięcy osób spośród nich to honorowi dawcy krwi, czyli bohaterowie, którzy oddali już co najmniej 6 litrów krwi - w przypadku mężczyzn i 5 litrów w przypadku kobiet. Niestety według statystyk zaledwie 25 proc. dawców to przedstawicielki płci pięknej.

Na czym polega konkurs "Siła KRWIobiecości"?

Polski Czerwony Krzyż chce w ten sposób zachęcić do oddawania ratującej życie krwi wszystkie kobiety. W ciągu najbliższych miesięcy honorowe krwiodawczynie będą zapraszać do akcji swoje koleżanki, siostry, matki, słowem, wszystkie panie. Polski Czerwony Krzyż nagrodzi najbardziej aktywne honorowe krwiodawczynie, które zachęcą najwięcej pierwszorazowych dawczyń.

Konkurs "Siła KRWIobiecości" rozpoczął się wczoraj (2 października) i potrwa aż do 29 lutego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 marca 2024 roku.

Partnerem konkursu jest Narodowe Centrum Krwi.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1351 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39