Skarga na policję. Mundurowi nie znają przepisów

2014.07.15 00:00
Do komendanta głównego policji wpłynęła skarga na augustowskich mundurowych. Funkcjonariusze, źle interpretując przepisy, mieli utrudniać pikietę.
Skarga na policję. Mundurowi nie znają przepisów
Fot: Archiwum

Sprawa dotyczy protestów, które miały miejsce na początku roku na drogach wjazdowych do Augustowa. Rolnicy niezadowoleni z wycen ich ziemi, które zostały wykorzystane pod budowę obwodnicy miasta, chodzili po przejściach dla pieszych i blokowali ruch samochodów. Pikieta była tak zorganizowana, że wiedziała o niej zarówno policja, jak i urząd miasta.

Mundurowi jednak uznali, że protestujący naruszyli prawo. Do sądu trafił wniosek o ukaranie protestujących. Policja uznała, że protestujący mieli blokować inne miejsca niż były wcześniej ustalone.

- Pikietujący zebrali się na przejściu dla pieszych, a mieli to zrobić w pasie drogowym - mówi Paweł Jakubiak, oficer prasowy KPP w Augustowie.

Sąd uniewinnił rolników, bo uznał, że posiadali odpowiednie dokumenty do pikiety. Policja jednak zaskarżyła to orzeczenie. Wkrótce odbędzie się sprawa przed Sądem Okręgowym w Suwałkach.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

989 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39