Skarpa osunęła się po ulewie. W miejscu budowy Trasy Niepodległości

2018.09.05 11:22
We wtorek wieczorem (4.09) nad Białymstokiem przeszły ulewne deszcze i burze z piorunami. W wyniku gwałtownej zmiany pogody zostało zalanych wiele ulic. W miejscu budowy Trasy Niepodległości osunęła się natomiast skarpa.
Skarpa osunęła się po ulewie. W miejscu budowy Trasy Niepodległości
Fot: Wodociągi białostockie/Facebook

Wczorajsza ulewa przysporzyła nie lada problemów mieszkańcom miasta. Zalane ulice, brak prądu, pogubione tablice rejestracyjne pojazdów czy nagłe awarie na placach budowy.

- W miejscu budowy Trasy Niepodległości, na skutek osunięcia się skarpy po wczorajszej ulewie, nastąpiło uszkodzenie około 30-metrowego odcinka linii wodociągowej. W związku z dzisiejszym usuwaniem awarii przez firmę budowlaną, nastąpiło odcięcie dopływu wody do budynków przy ul. Świętego Jerzego 19, 21, 23 - podają na swoim profilu na Facebooku Wodociągi Białostockie.

Uszkodzony wodociąg nie należy jeszcze do miejskiej spółki. Zapewnienie w nim przepływu wody leży w gestii wykonawcy prac drogowych, czyli firmy Budimex.

Trudno obecnie oszacować czas zakończenia naprawy (może ona potrwać co najmniej do godz. 15:00) i wznowienia dostawy wody do odbiorców.

W poniedziałek (3.09) późnym wieczorem Wodociągi Białostockie poinformowały też, że na rogu ulic Sienkiewicza i Jagienki jedna z firm prowadzących roboty uszkodziła linię. W związku z tą awarią część budynków została pozbawiona wody. Zasilanie zostało przywrócone we wtorek około godz. 1.00. Jednak prace naprawcze na styku tych ulic trwały jeszcze dziś (5.09) w godzinach porannych.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1766 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39