Białystok Online

Aktualności

Skradzione we Francji auto znaleziono w Podlaskiem

2012.08.09 00:00
Skradzione we Francji auto znaleziono w Podlaskiem
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Kradzione auto nie zostało wywiezione z Polski dzięki funkcjonariuszom straży granicznej z Augustowa.

W Augustowie straż graniczna zatrzymała do kontroli cudzoziemca siedzącego za kierownicą sześcioletniej terenowej toyoty. Do auta były przytwierdzone francuskie numery rejestracyjne, kierowca zaś posługiwał się litewskim paszportem.

Podczas sprawdzania legalności pochodzenia pojazdu okazało się, że dowód rejestracyjny należy do innego samochodu, a zamek w drzwiach kierowcy jest uszkodzony. Po sprawdzeniu danych auta w bazach teleinformatycznych finalnie ustalono, że toyota ta jest poszukiwana przez policję francuską.

Po dokonaniu niezbędnych czynności obcokrajowca wraz z autem przekazano do dyspozycji augustowskiej policji.

Szacunkowa wartość takiego samochodu to ok. 75 tys. zł.

W 2012 r. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już 68 samochodów pochodzących z przestępstwa, których łączna wartość wynosi ok. 6,3 mln zł.

(na podst. inf. POSG)

Ewelina Sadowska-Dubicka

Ewelina Sadowska-Dubicka

ewelina.s@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas