Dom

Skup nieruchomości – czy zwracać uwagę na opinie?

2023.01.24 14:05
Kiedy mamy problem ze sprzedażą mieszkania, a nie opłaca nam się nawiązywać współpracy z pośredniczącymi biurami nieruchomości, często alternatywą i jednocześnie rozwiązaniem naszych problemów może być skup nieruchomości. Ponieważ jest to stosunkowo młoda dziedzina nieruchomości, która w Polsce zagościła kilka lat temu, to ciężko wyobrazić sobie podjęcie współpracy z taką firmą bez wcześniejszego sprawdzenia opinii na jej temat. Czy warto zwracać uwagę na opinie dotyczące tych firm? Trzeba to sprawdzić.
Skup nieruchomości – czy zwracać uwagę na opinie?
Fot: www.freepik.com

Jakie opinie znajdziemy na temat skupu nieruchomości?

Internet przepełniony jest informacjami, które bardzo często pomagają nam w podjęciu decyzji. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie te informacje mają odbicie w rzeczywistości. Czasami internauci, klienci postępują dość nieuczciwie, wystawiając fałszywą opinię na temat firmy, produktu czy usługi.

By móc zapoznać się z rzetelnymi opiniami, warto uświadomić sobie fakt, że treściwe komentarze mogą być kluczem do sukcesu. Warto czytać zarówno te, które mają wydźwięk negatywny, jak i pozytywne, aby przekonać się, jakimi zasadami kieruje się dana firma. Możemy wiele dowiedzieć się na temat firm, które oferują skup nieruchomości opinie na ich temat, które znajdziemy w sieci.

Czasami też można uzyskać informację z forów internetowych, jest to tak zwany marketing szeptany. Polega on na dzieleniu się wiedzą, doświadczeniami i informacjami dotyczącymi danej firmy. Zawsze znajdą się osoby, które polecają lub odradzają. Najlepiej czytać te komentarze, które odnoszą się do danej relacji, a więc komentarze klientów. Raczej nie warto koncentrować swojej uwagi na komentarzach, które są tylko przypuszczeniami. “Słyszałam, że nie warto/warto..” czy też “ktoś kiedyś polecał/nie polecał” niewiele wnoszą do wyrobienia swojej własnej opinii. Najlepiej czytać tylko te, które opisują realne doświadczenie danej osoby.

Pozytywna opinia skupu nieruchomości

Skup nieruchomości to firma, która oferuje szybką sprzedaż niemal każdej nieruchomości, bez względu na jej status prawny, stan czy nawet lokalizację. Firmy takie kupują również nieruchomości zadłużone. Zdarza się, że mogą zaoferować skup udziałów w nieruchomości forum, na którym aktywnie udzielają internauci, z pewnością potwierdzi ten fakt. Pozytywne opinie na temat skupu nieruchomości mogą oczywiście być potwierdzeniem profesjonalizmu takiej firmy. Klienci, którzy są zadowoleni, chętniej dzielą się swymi doświadczeniami i spostrzeżeniami w związku ze skorzystaniem z usług danej firmy. Pozytywna opinia może być też mniej treściwa. Samo stwierdzenie “polecam” nie zawsze oddaje pozytywny wydźwięk relacji. Raczej skłania nas to ku myśli, że opinia ta jest fałszywa. Może być to prawdą, ale nie musi. Czasami klienci zwyczajnie nie chcą lub nie mają czasu na to, by rozpisywać obszerne komentarze w związku z tym, że korzystali z usług firmy skupującej nieruchomości. Pewne jest to, że jeśli dany skup nieruchomości ma większość opinii pozytywnych, można mu zaufać. Tak też prezentuje się skupmieszkan.org, opinie na temat tego biura są bardzo zachęcające.

Negatywne opinie – czy można im ufać?

Negatywna opinia jest sygnałem dla nas, klientów, że zdarzają się sytuacje, które są przykre i niechciane. Nie zawsze tak jest. Podobnie jak możliwe jest wystawianie fałszywych komentarzy pozytywnych, tak samo dotyczy to opinii negatywnych.

Opinie o firmach skupujących nieruchomości wystawiają klienci. W większości podoba się to, że firma wywiązała się ze swoich zobowiązań. Zdarzają się komentarze dotyczące ceny, jednak trzeba mieć na to inne spojrzenie. Firma nie gwarantuje, że klient otrzyma zawyżoną cenę w związku ze sprzedażą swojej nieruchomości, jeśli cena rynkowa jest taka, a nie inna. Każdą negatywną opinię warto zweryfikować właśnie pod kątem rzeczywistej oceny sytuacji. Są też możliwości komentowania tych opinii, a więc jeśli firma zareaguje, oznacza to, że zależy jej na dobru swojego klienta. Co przy negatywnej opinii może przedstawić obraz danej firmy w znacznie lepszym świetle.

Kiedy widzimy zestawienie komentarzy i znajdziemy w nich opinie negatywne, zapala nam się w głowie czerwona lampka. Czasami komentarz jest krótki, niczego nie wnosi do informacji. Czy warto się nim sugerować, podczas gdy wybieramy odpowiedni skup nieruchomości? Nie zawsze. W zasadzie każdą opinię, która niczego nie wnosi, należy traktować z dystansem. Najlepiej poczytać te komentarze, które dotyczą opisu jakiejś sytuacji. Tylko w ten sposób mamy obraz tego, jak funkcjonuje dana firma i co ma do zaoferowania swoim klientom. Firma, jaką jest skup nieruchomości, opinie i komentarze dotyczące jej działania są wiarygodnym źródłem informacji. Klienci lubią dzielić się na stronach opiniujących swoimi doświadczeniami i coraz chętniej decydują się na konkretny opis współpracy, co dla nas przyszłych klientów jest cennym źródłem wiedzy.

Reasumując, czy należy zwracać uwagę na opinie dotyczące skupu nieruchomości? Oczywiście warto się z nimi zapoznać, aczkolwiek trzeba też zachować w tym zdrowy rozsądek, aby nie zawierzać wszystkiemu, co jest publikowane w sieci.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1048 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39