Ślepsk ograł dziewięciokrotnego mistrza Polski

2023.12.06 08:28
Po pięciu porażkach z rzędu w końcu przyszło zwycięstwo. W 10. kolejce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki pokonał Skrę Bełchatów i dał powody do tego, by sądzić, że gorszy okres właśnie odchodzi w niepamięć.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Po wyjazdowym starciu ze Skrą Bełchatów fani Ślepska mogli odetchnąć z ulgą. Fatalna seria porażek, która sprawiła, że suwalczanie znaleźli się poza czołową "8", dobiegła bowiem końca i teraz klub z województwa podlaskiego może zacząć pisać nową historię.

A jak wyglądało wtorkowe (5.12) spotkanie? Mimo tego, że cały mecz dosyć wyraźnie, bo 3:1, wygrali zawodnicy Ślepska, to jednak poszczególne partie były bardzo wyrównane. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza pierwsze dwa sety zwyciężyli do 21, a następnie to Skra odpowiedziała, triumfując 25:20. W czwartej odsłonie pojedynku również na parkiecie działo się dużo. Emocje były do samego końca, ale ostatecznie do tie-breaka nie doszło, gdyż w partii tej padł wynik 25:23 na korzyść Ślepska. Decydujący punkt dla suwalczan dał nieudany atak Lipińskiego.

- W końcu nam "zażarło". Przerywamy złą passę, zdobywamy nareszcie punkty, jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Od początku do końca meczu, z wyjątkiem przestoju w trzecim secie, nasza gra była na w miarę dobrym poziomie. To jeszcze nie jest to, co możemy grać, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Myślę, że to był właśnie taki przedsmak tego, co możemy pokazywać - powiedział po triumfie nad dziewięciokrotnym mistrzem Polski Konrad Stajer, środkowy Ślepska.

Na MVP spotkania wybrany został przyjmujący Biało-Niebieskich - Bartosz Firszt.