Ślepsk przegrał 4. mecz z rzędu. Play-offy uciekają

2023.01.08 09:27
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zmierzyli się w sobotę (7.01) z Projektem Warszawa. W pierwszej rundzie górą byli Biało-Niebiescy, którzy wygrali 3:1, ale w stolicy kraju, podczas rewanżu, zwyciężyli rywale.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Przełom roku nie jest dla Ślepska udany. Suwalczanie tuż przed świętami przegrali ze Stalą Nysa i Treflem Gdańsk, a na początku stycznia Biało-Niebiescy nie sprostali również Asseco Resovii Rzeszów. W sobotę podopieczni Dominika Kwapisiewicza doznali też kolejnej porażki. Ślepsk poległ bowiem w Warszawie z miejscowym Projektem.

Mecz ten nie trwał zbyt długo. Inauguracyjną partię gospodarze zwyciężyli aż 25:14, po czym byliśmy świadkami nieco większych emocji, gdyż w kolejnym secie gra toczyła się na przewagi. Niestety ostatecznie większym spokojem w trudnym momencie wykazali się warszawianie, którzy triumfując 27:25, podwyższyli wynik całego spotkania na 2:0. Następna część pojedynku również padła łupem siatkarzy ze stolicy kraju, dlatego mecz zakończył się rezultatem 3:0.

- Kompletnie nie weszliśmy w meczu. Ten pierwszy set rozmył się całkowicie, graliśmy tak, jakbyśmy to nie byli my. Druga partia to już walka, potrafiliśmy się zebrać po pierwszej, co już nie raz pokazywaliśmy w tym sezonie. Niestety na koniec było niefortunne wydarzenie wyłapane przez challenge i straciliśmy w pewien sposób seta. W następnej partii tylko do stanu 8:7 lub 8:6 graliśmy jak równy z równym. Projekt rozegrał bardzo dobre zawody, trzeba im pogratulować, przełknąć gorycz porażki i myśleć o tym co przed nami - mówił po przegranym starciu Dominik Kwapisiewicz, trener Ślepska.

MVP sobotniego spotkania wybrany został przyjmujący gospodarzy - Kevin Tillie.