Ślepsk się potknął. Czołówka ligi ucieka

2023.11.13 09:03
W starciu Barkomu Każany Lwów ze Ślepskiem Malow Suwałki, które doszło do skutku w Wieluniu, rolę zdecydowanego faworyta pełnili siatkarze z północno-wschodniej Polski. Biało-Niebiescy nie zdołali jednak pokonać niżej notowanego przeciwnika i przegrali niedzielne (12.11) spotkanie 1:3.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Podopieczni Dominika Kwapisiewicza pozytywnie rozpoczęli sezon 2023/2024, bo po 4 meczach na koncie suwalczan były 3 triumfy, ale wyjazdowa porażka w Wieluniu z ukraińskim zespołem w 5. serii zmagań popsuła nieco dobre humory fanom Ślepska.

Biało-Niebiescy mieli odnieść w niedzielę kolejne zwycięstwo - i to najlepiej za 3 punkty - a tymczasem to Barkom Każany Lwów wygrał inauguracyjnego seta 25:23. W kolejnej partii podlaska drużyna również była blisko porażki, ale przy stanie 18:14 dla gospodarzy zawodnicy trenowani przez Kwapisiewicza zdobyli w jednym ustawieniu 6 oczek, dzięki czemu udało im się odwrócić losy tego seta.

Niestety zryw Ślepska był tylko chwilowy. W partii numer 3 Ukraińcy wygrali bardzo pewnie do 18, a następnie ekipa Barkomu postawiła kropkę nad "i". W kolejnej części meczu klub z Lwowa ponownie okazał się lepszy (rezultat 27:25) i tym samym gospodarze zwyciężyli całą potyczkę 3:1.

Na MVP wybrany został atakujący Barkomu - Wasyl Tupczij.