Ślepsk walczył, ale niepokonany lider był poza zasięgiem

2022.11.25 10:14
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki doznali w czwartkowy (24.11) wieczór 5. porażki w tym sezonie. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza w 3 setach przegrali u siebie z Jastrzębskim Węglem.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Kibice Ślepska byli świadkami wielkiego siatkarskiego święta. Otóż w 11. serii zmagań suwalczanie gościli we własnej hali ekipę Jastrzębskiego Węgla, która to jest zdecydowanym liderem PlusLigi, a na dodatek liderem mającym na swym koncie same zwycięstwa i to tylko w stosunku 3:0 lub 3:1.

Wyraźnym faworytem czwartkowej rywalizacji byli więc goście, lecz Biało-Niebiescy nie zamierzali oddawać punktów bez walki. W inauguracyjnej partii gospodarze przegrali zaledwie 22:25, a w secie numer 3 siatkarska potyczka była jeszcze bardziej interesująca. W pewnym momencie Ślepsk prowadził bowiem z liderem różnicą aż 7 oczek (19:12), jednak później od odrabiania strat intensywnie zabrali się gracze Jastrzębskiego Węgla, w efekcie czego dystans dzielący oba zespoły zaczął drastycznie maleć. Mimo kłopotów Biało-Niebiescy mieli aż 3 piłki setowe (24:21), ale żadnej z nich suwalczanom nie udało się wykorzystać, dlatego jastrzębianie doprowadzili do wyrównania po 24, a następnie zwyciężyli opisywaną część spotkania na przewagi 27:25. Najbardziej jednostronna była druga partia, którą to podopieczni Dominika Kwapisiewicza przegrali 17:25, więc ostatecznie mecz, choć ciekawy, zakończył się gładkim triumfem Jastrzębskiego Węgla 3:0.

- Drużyna z Jastrzębia przez cały czas prowadziła, dominowała na boisku. Od trzeciego seta nasza gra wyglądała tak jak chcieliśmy. Zagrywaliśmy, przyjmowaliśmy i broniliśmy. Mieliśmy swoje szanse, nie wykorzystaliśmy ich jednak, w jednym ustawieniu wpadły nam 2 piłki i przegraliśmy trzeciego seta. Z taką drużyną jak Jastrzębski Węgiel, gdy nie wykorzystuje się swoich szans, to przegrywa się mecz - skomentował czwartkową potyczkę Dominik Depowski, przyjmujący Ślepska.

W następnej kolejce PlusLigi aktualnie 7. w tabeli zespół z Suwałk zmierzy się na wyjeździe z zajmującym lokatę numer 11 AZS-em Olsztyn. Starcie to dojdzie do skutku w najbliższy poniedziałek (28.11).