"Słoneczni" przegrali z Pabiksem Pabianice

2012.03.11 00:00
Szczypiorniści MOKS-u Słoneczny Stok przegrali w sobotę we własnej hali z Pabiksem Pabianice 26:28 (13:14). Białostoczanie mogli zremisować ale w ostatniej minucie popełnili błąd, który kosztował ich dwa punkty. Po tym spotkaniu "Słoneczni" pozostali na przedostatniej pozycji w tabeli i nadal mają trzy punkty przewagi nad zamykającym klasyfikację AZS-em UMCS. Zespół z Lublina przegrał we własnej hali z zespołem z Warszawy 30:33.
Fot: M. Kardasz
Przemysław Borsuk (z prawej) doznał kontuzji w meczu z Pabiksem

- Niestety, w 20. minucie meczu kontuzji doznał Przemysław Borsuk, co bardzo niekorzystnie wpłynęło na dalszy przebieg spotkania. W 59. minucie przegrywaliśmy jedną bramką. Byliśmy w ataku, Szczepan Zyskowski niefrasobliwie podał piłkę w ręce zawodnika gości, który wykonał szybką kontrę zakończoną celnym trafieniem. Była szansa na remis, a w sumie przegraliśmy dwoma trafieniami - powiedział portalowi BiałystokOnline.pl trener MOKS-u Andrzej Nocny.

Pewne zwycięstwo zanotował KPR Legionowo, który pokonał w Sierpcu miejscowego Kasztelana 37:22. Z kolei Trójka Ostrołęka zwyciężyła walkowerem. Zespół z Radomia nie miał podpisanych badań lekarskich. W Łodzi miejscowa Anilana pokonała Włókniarza Konstantynów Łódzki 30:21.

18 marca MOKS znów zagra u siebie. Tym razem z Politechniką II Radom. Pierwotnie mecz miał się odbyć 31 marca ale z powodu braku wolnej hali w tym terminie został przełożony.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - SPR Pabiks Pabianice 26:28 (13:14).

MOKS:
Kiedysz, Maksimowicz - Stec, Olech, Myśliwiec 1, Zyskowski 5, Jadczak 3, Rutkowski, Bojaryn, Borsuk 5, Dziemiach 2, Czeremcha 3, Dowgiert 4, Tekień 3, Kamiński, Jaskurzyński.

Pozostałe wyniki 13. kolejki:

MKS Kasztelan Sierpc - KPR Legionowo 22:37

UMKS Trójka Ostrołęka - AZS Politechnika II Radom 10:0 wo - goście nie mieli podpisanych badań lekarskich.

AZS UMCS Lublin - AZS UW II Warszawa 30:33

AZS Anilana Łódź - KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 30:21