Słoneczni zwyciężyli i wskoczyli na pozycję premiowaną grą w grupie mistrzowskiej

2019.02.10 09:23
Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok po raz kolejny w tym sezonie zaserwowali swym kibicom porządnej jakości thriller. Podlasianie stoczyli bowiem emocjonujący bój z AZS-em UG Gdańsk.

5. zwycięstwo Słonecznych w sezonie 2018/2019 stało się faktem. Nie przyszło ono jednak łatwo, gdyż białostoczanie, którzy mierzyli się na własnym terenie z zagrożonym barażami o utrzymanie AZS-em, nie zaczęli sobotniej (9.02) rywalizacji najlepiej, bo to goście już w 6. minucie pojedynku - za sprawą trafienia Tomasza Poźniaka - wyszli na prowadzenie.

Wynik 1:0 dla rywali nie utrzymał się jednak długo. Już w 9. minucie do wyrównania doprowadził bowiem Mateusz Lisowski, a po kwadransie zmagań ten sam zawodnik strzelił swoją kolejną bramkę w tym meczu. Na przerwę futsaliści obu ekip schodzili przy wyniku 3:2 dla gospodarzy, bo jeszcze przed zmianą stron na listę strzelców wpisali się Mateusz Łukasiewicz (MOKS) oraz Mateusz Wesserling (AZS).

W drugiej połowie kolejne gole długo nie padały. W tej części meczu pierwsze trafienie kibice zgromadzeni w hali VI Liceum Ogólnokształcącego zobaczyli dopiero w 34. minucie. Wtedy to piłkę do siatki przeciwników zmieścił Witalij Lisnyczenko. Dwubramkowe prowadzenie Słonecznych miało jednak miejsce zaledwie kilkanaście sekund, bo chwilę po wznowieniu gry goście przeprowadzili skuteczną akcję, po której bramkę zdobył Jakub Domżalski.

W ostatniej fazie starcia wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu Słoneczni pokonali akademików z Gdańska w stosunku 4:3 i przynajmniej do zakończenia meczu pomiędzy Piastem Gliwice a Red Dragons Pniewy awansowali w ligowej tabeli na miejsce premiowane grą w grupie mistrzowskiej.

12. MKS Pogoń '04 Szczecin 13 5 38:73

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS UG Gdańsk 4:3 (3:2)
Bramki: Mateusz Lisowski 9, 15, Mateusz Łukasiewicz 17, Witalij Lisnyczenko 34 - Tomasz Poźniak 6, Mateusz Wesserling 17, Jakub Domżalski 34