Słynna Solejukowa wystąpi w Białymstoku! W rocznicę urodzin znanego artysty

2024.03.19 06:57
Z okazji rocznicy urodzin Wojciecha Młynarskiego w Nie Teatrze odbędzie się koncert pod hasłem "kocham cię życie". Na scenie wystąpi Katarzyna Żak.
Słynna Solejukowa wystąpi w Białymstoku! W rocznicę urodzin znanego artysty
Fot: Materiały organizatora

Koncert "Młynarski - Kocham cię życie" odbędzie się w niedzielę (24 marca) w Nie Teatrze.

"Młynarski - Kocham cię życie"

Koncert "Młynarski - Miłość do życia" zaprasza w podróż przez piosenki stworzone przez Wojciecha Młynarskiego, z okazji jego urodzin, które odbędą się 26 marca. Na scenie zabrzmią niezapomniane przeboje, takie jak "Kocham Cię życie", "Nie ma jak u Mamy", "Po co Babcię denerwować", "Jesteśmy na wczasach" oraz wiele innych.

Wojciech Młynarski był wybitnym polskim poetą, reżyserem, wykonawcą piosenek autorskich, satyrykiem oraz artystą kabaretowym. Choć sam wykonywał swoje piosenki, wiele z nich stało się popularnych dzięki interpretacjom innych artystów na krajowej scenie artystycznej. Jego kariera rozpoczęła się w latach 60. w warszawskim klubie „Hybrydy”, gdzie debiutował jako autor i reżyser programów kabaretowych. Młynarski cieszył się także uznaniem jako tłumacz, adaptując teksty z musicali na język polski, takich jak "Kabaret", "Jesus Christ Superstar" i "Chicago". Jego twórczość w kabarecie literackim po II wojnie światowej nadal jest uznawana za najwybitniejszą w historii polskiej sceny kabaretowej.

Katarzyna Żak jest polską aktorką, znana ze swoich osiągnięć w teatrze, telewizji oraz kinie. Zdobyła popularność dzięki roli w kultowym serialu "Miodowe lata", jednak prawdziwą transformację przeszła wraz z występem w "Ranczo", gdzie wcieliła się w postać Kazimiery Solejukowej. Oprócz aktorstwa, artystka wykazuje się także talentem wokalnym, mając na swoim koncie trzy solowe albumy muzyczne.Więcej informacji: Koncert "Młynarski - Kocham cię życie"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1792 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39