Koncert "Młynarski - Kocham cię życie"

dodane dnia: 2024-02-19 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Koncert "Młynarski - Kocham cię życie"
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-03-24
Organizatorzy zapraszają na koncert "Młynarski - Kocham cię życie".

Koncert „Młynarski - Kocham cię życie" jest cudowną podróżą po pięknych piosenkach Wojciecha Młynarskiego. Z okazji urodzin Mistrza, które przypadają na 26 marca usłyszymy jego największe przeboje m.in „Kocham Cię życie”, „Nie ma jak u Mamy”, „Po co Babcię denerwować”, „Jesteśmy na wczasach” i wiele innych. Zaśpiewa je wspaniała aktorka dramatyczna i komediowa, Katarzyna Żak, która tym samym pragnie wyrazić swoją wdzięczność i popularyzować Jego niebanalną twórczość.


„Pierwsza ważna nagroda w życiu, to ponad 30 lat temu wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w postaci warsztatów i rocznej opieki artystycznej Wojciecha Młynarskiego – opowiada aktorka, Katarzyna Żak. - Ta wspaniała i cenna dla mnie nagroda zaowocowała recitalem i później nagraniem płyty ‘Młynarski- jazz’. Po trzech dekadach pracy w zawodzie powracam do twórczości Mistrza Słowa zmierzając się z innymi tekstami, innymi interpretacjami , innymi aranżacjami i hołdem jaki chcę złożyć tym koncertem Mojemu Nauczycielowi… w podziękowaniu za wszystko czego się od Niego nauczyłam”.

Katarzyna Żak - Absolwentka wydziału lalkarskiego wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, spełniona aktorka teatralna, serialowa, filmowa i teatru telewizji. Popularność przyniosła jej rola w serialu „Miodowe lata”, gdzie zagrała u boku męża – Cezarego Żaka. Jedną z największych metamorfoz przeszła w serialu „Ranczo”. Wcieliła się w Kazimierę Solejukową – kobietę z niedużej wsi, z kilkorgiem dzieci, mężem pijakiem, ale o niezwykłym potencjale, także naukowym. Zagrała również w serialu politycznym „Ucho Prezesa” Roberta Górskiego. Wcieliła się w posłankę Jolantę Szczypińską. Realizuje się także jako wokalistka. Ma na swoim koncie trzy solowe płyty. Pierwszą z nich była „Młynarski JAZZ”. W 2016 roku został wydany krążek „Bardzo przyjemnie jest żyć”, do którego teksty pisali m.in. Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski. 2019 rok przyniósł płytę „Miłosna Osiecka”, do której aktorka wybrała swoje ulubione utwory Agnieszki Osieckiej. Na scenie Nie Teatru opowie o miłości do życia, którą wyrazi tekstami swego Mistrza, Wojciecha Młynarskiego.

Z Katarzyną Żak na scenie wystąpią:
Hadrian Tabęcki - piano
Piotr Malicki - gitara
Witold Cisło - gitara basowa
Bartek Krauz - akordeon

Start o godz. 18:00.

693 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39