Smaczna i zdrowa dieta dla dzieci? Czysta Micha stawia na Dietę Junior

2021.10.19 09:28
Oprócz diet dla dorosłych, Catering Dietetyczny Czysta Micha ma w swojej ofercie również Dietę Junior skierowaną do najmłodszych. Rodzice wybierając catering mają pewność, że ich dziecko je zdrowo, smacznie, a także bez jakichkolwiek wyrzeczeń.
Smaczna i zdrowa dieta dla dzieci? Czysta Micha stawia na Dietę Junior
Fot: Catering dietetyczny Czysta Micha

Dieta Junior

Dzieci już od najmłodszych lat powinny być zachęcane do zdrowego odżywiania oraz regularnych posiłków. Nadwaga to jedna z najbardziej typowych chorób cywilizacyjnych ostatnich lat, która coraz częściej dopada dzieci mające mniej aktywności fizycznej i których rodzice nie zawsze kontrolują to, co jedzą i piją. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest catering ułożony specjalnie dla naszych pociech. Białostocka firma Czysta Micha w swojej ofercie ma Dietę Junior, która komponowana jest przez szefa kuchni Marcina Sitko razem we współpracy z dietetykiem. Posiłki są zróżnicowane oraz zapewniają optimum składników odżywczych i witamin.

- Dieta Junior składa się z trzech głównych posiłków: śniadania, obiadu i kolacji z uwzględnieniem potrzeb i gustów naszych milusińskich. Trzy posiłki dają możliwość uzupełnienia diety o ulubiony jogurt czy owoce, a ponadto chcemy, by dziecko miało możliwość zjedzenia ulubionej przekąski w szkole razem z rówieśnikami. Wiemy, że każde dziecko lubi co innego, więc nie chcemy tego narzucać naszym Juniorom - informuje Izabella Ostaszewska, właścicielka cateringu.

Warto podkreślić, że dieta skierowana jest do wszystkich dzieci, zarówno tych aktywnych fizycznie, jak i mających na co dzień mniej ruchu.

- W naszej ofercie posiadamy trzy kaloryczności dedykowane naszym najmłodszym klientom: dietę 1500 kcal polecane dzieciom w wieku 7-9 lat, dietę 1800 kcal dla dzieci w wieku 10-12 lat oraz dietę 2000 kcal dzieciom mającym 13-15 lat. Każda z diet składa się z trzech pełnowartościowych posiłków z dokładnie wyliczonymi makroskładnikami, które trafią w gusta nawet najbardziej wybrednych młodych klientów – przekonuje szef kuchni, Marcin Sitko.

Oszczędność czasu dla rodziców

Rodzice wybierając z Cateringu Czysta Micha, Dietę Junior będą mogli zaoszczędzić czas, a tym samym będą mieć pewność, że ich dzieci otrzymują pyszne posiłki z najwyżej jakości produktów.

- Często nasi klienci skarżą się na brak czasu na przygotowywanie dzieciom posiłków oraz brak wiedzy na temat prawidłowego odżywiania swoich dzieci. Bez względu na to, czy dziecko jest aktywne fizycznie czy też nie, musi się ono prawidłowo odżywiać. Wybierając catering dla swojego dziecka ma się pewność, że otrzyma ono posiłki, które zaspokoją jego dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, otrzyma dania, które oprócz walorów smakowych wpłyną również pozytywnie na jego zdrowie, rozwój oraz dobre samopoczucie. Wraz ze zmianą pór roku jesteśmy narażeni na różnego rodzaju infekcje. Zaczynając już od prawidłowego odżywiania, stosując produkty, przyprawy wzmacniające naszą odporność, możemy obniżyć ryzyko chorób u naszych dzieci. Dodatkowym plusem jest również wygoda. Przy nawale codziennych obowiązków, ciężko jest znaleźć czas, by móc przygotować posiłki swoim pociechom – mówi szef kuchni.

Oprócz diety, rodzice muszą pamiętać o odpowiedniej ilość aktywności fizycznej u najmłodszych. Bowiem sport i zdrowie odżywianie od zawsze idą ze sobą w parze.

Smacznie, zdrowo i bez wyrzeczeń

Okres dzieciństwa oraz dorastania jest bardzo ważny w życiu, a rodzice wtedy powinni przywiązywać dużą uwagę do tego, co jedzą ich dzieci. Wybierając catering mają pewność, że wszystkie posiłki składają się z najwyższej jakości produktów, dużej ilości owoców i warzyw. Pamiętamy oczywiście o rzeczy najważniejszej, czyli smaku.

- Bardzo nam zależy, żeby pokazać dzieciom, że tak naprawdę można jeść i zdrowo, i smacznie jednocześnie. W diecie Junior serwujemy zarówno uwielbiane przez dzieci tortille czy burgery, jak również granolę, gofry, dania kuchni włoskiej czy azjatyckiej. Wszystkie te posiłki są w wersji dietetycznej, w związku z czym mamy pewność, że serwowane przez nas dania są pełnowartościowe oraz zaspokajają zapotrzebowanie kaloryczne naszych najmłodszych klientów – objaśnia szef kuchni Cateringu Czysta Micha.

Każdy rodzic wie, jak bardzo wybredne jest jego dziecko. O ile osoba dorosła jest w stanie pójść na jakiekolwiek wyrzeczenia związane z dietą, to dzieciom posiłki muszą po prostu smakować.

- Korzystając z m.in. sosów na bazie jogurtu naturalnego, własnych mieszanek przypraw, dokładnie wyliczonych makroskładników, możemy serwować dzieciom zarówno naleśniki, serniczki, sałatki jak i dania często uważane przez dorosłych za nieodpowiednie dla najmłodszych, takie jak pizza czy zapiekanki. Bardzo ważną rolę gra również edukacja dzieci na temat zdrowego żywienia. Wydaje mi się, że rodzice zbyt mało uwagi poświęcają dziecku na uświadamianie, jak istotną rolę odgrywa w jego życiu prawidłowe odżywianie się. Powinniśmy od najmłodszych lat uczyć nasze pociechy, co powinny jeść. Przecież mogą one zjeść zarówno granolę czekoladową z wysokobiałkowym jogurtem, gofry z owocami, jak i fit burgera wołowego z domowymi frytkami. Biorąc pod uwagę dokładnie wyliczone makroskładniki można jeść i zdrowo, i smacznie - dodaje szef kuchni, Marcin Sitko.

Cateringi dietetyczne można zamówić na stronie www.czystamicha.com

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1320 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39