Smakowite śniadania, filmowe emocje. Finałowy weekend festiwalu Żubroffka [WIDEO]

2019.12.07 08:06
Pokaz filmów sci-fi w Pałacu Branickich, filmowe śniadania i finałowe ogłoszenie wyników Żubroffki. Jeszcze dużo atrakcji czeka uczestników filmowego festiwalu.
Smakowite śniadania, filmowe emocje. Finałowy weekend festiwalu Żubroffka [WIDEO]
Fot: BOK
Chilijskie Śniadanie Filmowe

Do niedzieli (8.12) trwa 14. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka. W kinie Forum i Camera Cafe odbywają się pokazy konkursowe. Oglądać można także specjalne zestawy filmów.

Science-fiction w Pałacu Branickich

W sobotę (7.12) warto wybrać się na Słowackie Śniadanie Filmowe. Typowe śniadanie naszych południowych sąsiadów nie różni się aż tak bardzo od polskiego. Najczęściej jest to chleb z masłem, serem lub szynką, gotowane albo smażone jajka, lekkostrawne dżemy i odżywcze miody. O wyjątkowości słowackiego śniadania stanowią oryginalne sery czy kiełbasy. Podczas pokazu można będzie obejrzeć specjalnie wyselekcjonowane krótkie filmy ze Słowacji i skosztować słowackich smakołyków.

Wieczorem w sali kolumnowej Pałacu Branickich odbędzie się pokaz "Zona, czyli wschodnie kino Sci-Fi". Organizatorzy imprezy zapraszają do podróży przez Zonę, prosto do tajemniczej wschodniej komnaty, gdzie ponoć spełniają się marzenia. Po drodze widzowie spotkają młodego naukowca Aleksieja, który zaprezentuje swój niezwykły wynalazek. Poznają pewną idealną rodzinę, mieszkającą na 14. piętrze luksusowego futurystycznego apartamentu, która pewnego dnia odkrywa w swojej kuchni... krowę. Zobaczą Neo-Berlin w 2079 roku, mroczne miasto wielkich korporacji terroryzowane przez armię cyberośmiornic, a także uwiezionego w hotelowym pokoju starego mężczyznę, żyjącego w świecie do góry nogami i w czasie, który płynie do tyłu. Obejrzą też horror science-fiction oparty na opowiadaniu Stephena Kinga i nakręcony z perspektywy pierwszej osoby, dzięki czemu znajdą się w głowie astronauty uwięzionego w statku kosmicznym, zaatakowanym przez straszliwy wirus. Z pewnym Gruzinem spędzą jego ostatnie minuty życia, zanim Ziemię dosięgnie apokalipsa, a potem ujrzą niezamieszkaną, zdewastowaną planetę, na której wyrosły dziwne metalowe kwiaty.

W Famie wybuchową muzyczną mieszankę zapewnią: Kelman Duran, Coucou Chloe, Fatima Ferrari i Luo Preta.Niedzielny finał

W niedzielę (8.12) finał festiwalu. Zaplanowano Chilijskie Śniadanie Filmowe. W jego programie znalazł się m.in. zdobywca Oscara "Bear Story", uhonorowany w konkursie Cinéfondation w Cannes (2018) film "El verano del león eléctrico" ("The Summer of the Electric Lion") czy prezentowany m.in. na Clermont-Ferrand Short Film Festival fantasmagoryczny animowany klip Claire Cronin "The Unnatural". Dzięki zabawnej i nagradzanej animacji "The Gift" dowiemy się sporo o związkach i miłości. Z kolei "Here's the plan", animowana historia uznana najlepszym chilijskim filmem krótkometrażowym 2017 roku, przypomni nam, że życie potrafi też pisać gorsze scenariusze. Zobaczymy także nagrodzoną na Festiwalu w Tuluzie komedię "Casi Famoso", opartą na faktach opowieść o nieoczekiwanych, dziwacznych nieporozumieniach i porażce. Filmowych emocji na pewno więc nie zabraknie, zwłaszcza gdy wzmocnione zostaną lampką znakomitego chilijskiego wina i miłością do kina!Można będzie także obejrzeć zestawy filmów z Białorusi, Kaukazu, a także filmy członków jury. Wieczorem zaplanowano uroczyste ogłoszenie wyników festiwalu, które zostanie połączone z pokazem nagrodzonych filmów.

Żubroffka - kreatywne spotkania artystów i widzów

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na świat, ludzi, posiadających poczucie humoru oraz ceniących naturę i jej wytwory. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczesnych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu.

Organizatorem 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka jest Białostocki Ośrodek Kultury - DKF "GAG"

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Program: 14. MFFK Żubroffka

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

718 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39