Śmierć w Wenecji, czyli czego najbardziej żałują umierający?

2018.06.14 07:46
Już w piątek (15.06) na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki można będzie obejrzeć spektakl "Śmierć w Wenecji, czyli czego najbardziej żałują umierający?".
Śmierć w Wenecji, czyli czego najbardziej żałują umierający?
Fot: pixabay.com

"Jestem w ciągłej defensywie. Ranię się życiem i innymi ludźmi. Nie mogę stanąć z rzeczywistością twarzą w twarz. Już samo słońce zniechęca mnie i przygnębia. Jedynie w nocy – i tylko gdy jestem sam ze sobą, obcy, zapomniany, zagubiony – odnajduję siebie i swoje ukojenie. Życie przejmuje mnie chłodem. W moim istnieniu są tylko wilgotne jaskinie i ciemne katakumby" – czy to jest uczucie, które doznają umierający w Wenecji? Jeśli nie takie - to jakie?

Można się przekonać już w piątek podczas przedpremierowego spektaklu "Śmierć w Wenecji, czyli czego najbardziej żałują umierający?". Ta tragedia z pewnością zaintryguje, wzruszy i poruszy wszystkich widzów.

Warto wiedzieć, że spektakl typowym nie będzie. Wyróżni go nie tylko ciekawa tematyka i dobra gra aktorska, ale też interaktywny charakter. Główni bohaterowie przedstawienia będą pośród widzów – na scenie foyer nie będzie bowiem tradycyjnej przestrzeni przeznaczonej na widownię.

Spektakl wyreżyserował Mikołaj Mikołajczyk. Na scenie zagoszczą zaś: Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Monika Zaborska, Krzysztof Ławniczak, Patryk Ołdziejewski oraz Piotr Szekowski.

Spektakl przedpremierowo można obejrzeć: 
15 czerwca (godz. 18.00), 
16 czerwca (godz. 20.00) i 
17 czerwca (godz. 20.00). Z kolei premierę zaplanowano na 14 września.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Szczegóły: "Śmierć w Wenecji..."

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

653 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39