SMP Poland Sp. z o.o. inwestuje w Białymstoku. Pojawią się nowe miejsca pracy

2016.09.21 16:01
Firma Standard Motor Products Inc. rozwija działalność produkcyjną w Białymstoku. W związku z tym powstanie 65 nowych miejsc pracy.
SMP Poland Sp. z o.o. inwestuje w Białymstoku. Pojawią się nowe miejsca pracy
Fot: Dorota Mariańska

Kierownictwo grupy Standard Motor Products (SMP Poland) podjęło decyzję o przeniesieniu produkcji cewek zapłonowych z Greenville w Południowej Karolinie (USA) do Białegostoku (ul. Magazynowa). W stolicy Podlasia produkowanych będzie dodatkowo 1,8 mln sztuk cewek rocznie, które stosowane są przede wszystkim w samochodach forda. W sumie firma SMP Poland będzie produkować niecałe 6 mln sztuk cewek zapłonowych rocznie.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy kontynuować rozbudowę naszego zakładu w Białymstoku. Stabilność, dobry klimat inwestycyjny i współpraca z władzami miasta, a także dostęp do wykwalifikowanej kadry inżynieryjnej to jedynie kilka z głównych atutów stolicy Podlasia jako lokalizacji produkcyjnej – mówi Larry Sills, szef rady nadzorczej SMP Inc do której należy białostocka fabryka.

W ramach inwestycji – wartej ok. 10 mln zł - zostaną zakupione i przeniesione nowe urządzenia do produkcji w postaci wtryskarek tworzywa sztucznego, nawijarek uzwojenia pierwotnego i wtórnego, linii do zalewania próżniowego wraz z systemem zintegrowanych pieców oraz testerów.

Przedsięwzięcie zaowocuje powstaniem 65 nowych miejsc pracy, z czego 50 o charakterze produkcyjnym. Pozostałe osoby znajdą zatrudnienie na stanowiskach okołoprodukcyjnych i biurowych. Przedsiębiorstwo planuje także w kolejnych 3 latach zwielokrotnić zatrudnienie do 700 osób.

W SMP Poland osoby pracujące na produkcji zarabiają 2600 zł brutto miesięcznie. W firmie wraz ze zdobywaniem umiejętności wzrasta płaca. Są też premie za wyniki w pracy.

- Inwestycje, które prowadzimy w Białymstoku, są dla nas ważne ze względu na fakt, że nie tylko uruchamiamy kolejne linie produkcyjne, ale również rozbudowujemy nasz dział badawczo-rozwojowy. Dziś firma to 500 osób, z czego prawie 10% kadry pracuje nad nowymi wyrobami, mamy średnio dwa nowe wyroby tygodniowo. Wysyłamy je do naszych klientów zlokalizowanych na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych po Australię – wyjaśnia Piotr Sosnowski, prezes SMP Poland.

Koncern obecny jest w Polsce i jednocześnie w Białymstoku od 2006 roku. Pracownicy SMP Poland projektują i produkują komponenty zarządzania silnikiem stosowane w samochodach oraz maszynach wielu marek, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, m.in. są to cewki zapłonowe, czujniki prędkości, położenia, ciśnienia czy temperatury. Coroczne inwestycje firmy związane z nowymi wyrobami sięgają 15-20 mln zł.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1824 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39