Śnieżne i mroźne rozpoczęcie tygodnia

2023.11.20 07:29
Przed nami mroźny i śnieżny poniedziałek. Temperatura powietrza spadnie dziś poniżej zera, a na ulicach naszego miasta pojawi się biały puch.
Śnieżne i mroźne rozpoczęcie tygodnia
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że w pierwszym dniu 47. tygodnia bieżącego roku pogoda przyniesie nam przedsmak zimowej pory. Temperatura odczuwalna spadnie dziś do -4°C. Całą powierzchnię białostockiego nieba zajmą ciemne chmury. W ciągu dnia spodziewać się możemy opadów śniegu.

Termometry wskażą -1°C w ciągu dnia i -2°C w nocy.

Towarzyszyć nam dziś będzie południowo-wschodni wiatr. Jego porywy osiągać będą prędkość maksymalnie 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1008 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 99 proc. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Słońce ukazało się dziś o godzinie 7:00. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:12, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:25. Dzień trwać będzie przez 8 godzin i 25 minut. Księżyc wzejdzie o godzinie 13:10, a jego zachód przewidziano na godzinę 22:43. Noc z poniedziałku na wtorek potrwa przez 15 godzin i 35 minut.

Poniedziałek, 20 listopada to 324. dzień bieżącego roku. Z kalendarza świąt nietypowych dowiemy się dziś o następujących okazjach do celebracji: Powszechny Dzień Dziecka, Dzień Uprzemysłowienia Afryki, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, Dzień Pamięci Osób Transpłciowych oraz Dzień Absurdu.

Swoje imieniny świętują: Feliks, Rafał, Agapiusz, Agnieszka, Ampelia, Ampeliusz, Edmund, Eustachy, Fortunata, Grzegorz, Lubomir, Maksencja, Maria, Narzes, Oktawia, Oktawiusz, Sędzimir, Sylwester, Sylwestra, Symplicjusz, Symplicy, Tespezjusz oraz Tespezy.

Przysłowie na poniedziałek:

"Jeśli kret w listopadzie jeszcze późno ryje, na Nowy Rok komar wpadnie w bryję"

Cytat dnia:

"Tych rzeczy naj­lep­szych - ser­ca, które nas kocha, słońca, które nam świeci - i tak na włas­ność mieć nie podobna." - Maria Dąbrowska

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

818 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39