Solidne ukłucie dobrego humoru, czyli Trójząb Kabaretowy. W lutym rusza nowy cykl

2013.01.28 00:00
Trójząb jest ostry, trójząb jest niebezpieczny, trójząb jest… zabawny. Co miesiąc będziecie mogli poczuć solidne ukłucie dobrego humoru. Od lutego Białostocki Ośrodek Kultury i Kabaret Inaczej zapraszają na nowy cykl kabaretowy.
Solidne ukłucie dobrego humoru, czyli Trójząb Kabaretowy. W lutym rusza nowy cykl
Trójząb Kabaretowy rusza w lutym

Białostocka placówka, chcąc kontynuować spotkania z kabaretem, proponuje nowy cykl – Trójząb Kabaretowy.
- Liga Kabaretów Białostockiej Pustyni Kabaretowej cieszyła się dużym zainteresowaniem – przyznaje Grażyna Dworakowska, dyrektor BOK-u. – Chcemy zatem kontynuować kabaretowy cykl, ale poszukujemy nowych wyzwań i możliwości. Stąd nasza współpraca z Kabaretem Inaczej.

Kabarety zmierzą się w pojedynku na najlepszy skecz

Trójząb Kabaretowy będzie miał nową formułę.
- Udało się mieć ciastko i zjeść ciastko – mówi Mieszko Minkiewicz z Kabaretu Inaczej. – W naszym pomyśle zawarliśmy formułę Ligi Kabaretów, jednak w nieco okrojonej formie.
W przypadku Ligi comiesięczny, 15-minutowy program wymagał od kabaretów dużo pracy. W nowej formule te wymagania zostały ograniczone do pięciu minut. W ten sposób powstała jedna z podstaw Trójzębu, czyli pojedynek na najlepszy skecz. Ponadto w każdej chwili będzie można do Trójzębu dołączyć i zaprezentować swój kabaretowy talent.
Mieszko dodaje, że nowa formuła jest bardziej przystępna i daje szansę, by w cykl zaangażowali się nie tylko ludzie związani z kabaretem, ale też zespoły muzyczne czy soliści. Co miesiąc na autorów najlepszego skeczu czeka 300 zł.

Porcja znakomitej rozrywki gwarantowana

"Drugi ząb" Trójzębu to występ Kabaretu Inaczej bądź grupy improwizacyjnej Ż.B.I.K.
- Będziemy starali się pokazywać nowe rzeczy – podkreśla Maciej Bukłaga z Kabaretu Inaczej i zapowiada premierę nowego programu grupy. – Zależy nam także na propagowaniu formy improwizacji, która jest bardzo atrakcyjna.
Białostoccy kabareciarze chcą też pójść w stronę teatru. – Występy Ż.B.I.K.-a w Trójzębie będą dość mocno różniły się od tego, do czego przyzwyczailiśmy widownię. Na pewno zyskają na atrakcyjności – dodaje Maciek.
Kabaret Inaczej chciałby również na białostocki grunt zaszczepić nowe kabaretowe formy. Warto przecież eksperymentować i pokazywać nowe rzeczy.

Przyjadą goście z kraju

I "ząb trzeci", czyli występy gości z Polski – kabaretu, solisty lub grupy impro.
- Będziemy zapraszać grupy młode, ale już widoczne na festiwalach w kraju – zapowiada Elżbieta Puczyńska z Białostockiego Ośrodka Kultury.
Podczas pierwszego spotkania Trójzębu, 15 lutego w Famie, wystąpi kabaret Tiruriru z Zielonej Góry. Przyniesie świeży powiew z zielonogórskiego kabaretowego zagłębia.
Trójząb poprowadzi Krzysztof Szubzda, który wystąpi też z programem One Man Show. Również on zadeklarował udział w pojedynkach kabaretowych.
Pomysłodawcy nowego cyklu nie zapominają o kabarecie Widelec, który współorganizował Ligę Kabaretową – nie do przecenienia są zdobywane przez kilka lat doświadczenia.
- Liczymy, że widzowie przyjdą do nas na nowy kabaretowy cykl – podsumowuje szefowa BOK-u.

Portal BiałystokOnline.pl patronuje nowemu cyklowi Trójząb Kabaretowy.

O wydarzeniu:

Trójząb Kabaretowy 2013

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1487 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39