Spacer po mieście. Propozycja dla miłośników historii

2016.07.01 09:57
Szlakiem 42. Pułku Piechoty powędrują uczestnicy spaceru historycznego, na który zaprasza Muzeum Wojska. Odbędzie się on w sobotę (2.07).
Spacer po mieście. Propozycja dla miłośników historii
Fot: Anna Dycha
Uczestnicy spaceru spotkają się w Muzeum Wojska

Tradycje sięgające Błękitnej Armii gen. Hallera, męstwo i honor polskiego żołnierza, poświęcenie dla Ojczyzny podczas wojny polsko-bolszewickiej i wojny obronnej 1939 r. - to najkrótszy zarys chlubnej historii 42. Pułku Piechoty i jego żołnierzy zwanych "Dziećmi Białegostoku".

Spacer, na który zabiorą uczestników pracownicy Muzeum Wojska w Białymstoku, będzie okazją do odwiedzenia miejsc i obejrzenia obiektów związanych z historią pułkową. Prowadzący opowiedzą o tradycjach jednostki, jej symbolach i szlaku bojowym. Trasa spaceru przebiegać będzie m.in. przy pomnikach: Żołnierzy Armii Krajowej, marszałka Józefa Piłsudskiego oraz 42. Pułku Piechoty, które są związane z dziejami tej jednostki. Organizatorzy pragną w ten sposób wpisać się w lipcowe obchody Święta Pułkowego obchodzonego 12 lipca. Do dzisiaj tradycje związane z jednostką kultywuje 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy i Koło 42. Pułku Piechoty i ich Rodzin.

Spacer rozpocznie się o godz. 11.00, początek trasy zaplanowano w Muzeum Wojska. Udział jest bezpłatny.

Szczegóły: Spacer historyczny śladami 42. Pułku Piechoty

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1217 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39